TRY - Türk Lirası
EUR
16,8096
USD
15,9086
GBP
19,8758
CNY
2,3797
19 C
Ankara
22.7 C
İstanbul
26.7 C
İzmir
20 Mayıs 2022, Cuma
Diğer
  Ana SayfaÖne ÇıkanTürkiye'nin en soğuk yeri Çaldıran oldu

  Türkiye’nin en soğuk yeri Çaldıran oldu

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Türkiye’nin en soğuk yeri Çaldıran oldu; ağaçlar buz tuttu, saçaklarda sarkıtlar oluştu, yüzlerce yerleşim yerinin yolu ulaşıma kapandı.

  Türkiye’nin en soğuk yeri, dün gece sıfırın altında 32 dereceyle Van’ın Çaldıran ilçesi oldu. İlçede akarsu ve dereler buz tuttu, evlerin çatılarında buz sarkıtları oluştu.

  Van’da etkili olan ve 3 gün boyunca aralıklarla süren kar yağışı nedeniyle yüzlerce yerleşim yerinin yolu ulaşıma kapandı. Kar kalınlığı, kent merkezinde 40 santimetreye, yüksek kesimlerde ise 1 metreye ulaştı. Yağışın etkisini yitirmesiyle il genelinde 300 iş makinesi ve 750 personelle yolların açılması için çalışma başlatıldı. Ekiplerin vardiya sistemiyle aralıksız sürdürdüğü çalışmalarla 816 yerleşim yerinin yolu cuma gününe kadar açıldı. Sürdürülen çalışmalarla kapalı yollardan 108’i dün açıldı. Yetkililer, 67’si mezra olmak üzere toplam 94 yerleşim yeri yolunun kapalı olduğunu, bu yolların da en kısa zamanda ulaşıma açılacağını belirtti.

  Türkiye'nin en soğuk yeri çaldıran oldu
  Türkiye’nin en soğuk yeri Çaldıran oldu

  AĞAÇLAR BUZ TUTTU

  Van’da kar yağışı sonrası soğuk hava da hayatı olumsuz etkiledi. Dün, Türkiye’de en soğuk hava, eksi 32 dereceyle Van’ın Çaldıran ilçesine 12 kilometre uzaklıktaki Bezirhane Mahallesi’nde ölçüldü. Denizden 2 bin 50 metre yükseklikteki ilçede soğuk hava nedeniyle ağaçlar kırağı, akarsu ve dereler buz tuttu, evlerin çatılarında ise buz sarkıtları oluştu.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler