27.2 C
Ankara
27.3 C
İstanbul
28 C
İzmir
Perşembe, Ağustos 5, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYaşamTürkiye’nin dört bir yanından yardım yağdı

  Türkiye’nin dört bir yanından yardım yağdı

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  30 küçükbaşı telef olduğu için gözyaşı döken Mehmet Karacan’a (64), Türkiye’nin dört bir yanından yardım yağdı.

  Adana’nın Kozan ilçesindeki orman yangınında evi kullanılamaz hale gelen ve ahırdaki 30 küçükbaşı telef olduğu için gözyaşı döken Mehmet Karacan’a (64), Türkiye’nin dört bir yanından yardım yağdı. Türk Kızılay da yanan ev onarılana kadar çiftin kalması için bahçeye çadır kurdu.

  Kozan’da 23 Ağustos’ta çıkan ve 3’üncü günde kontrol altına alınan orman yangını, 200 hektardan fazla alanın zarar görmesine neden olurken, yerleşim alanlarına da sıçradı. Yangında ilçeye bağlı Karahamzalı Mahallesi’ndeki evlerini terk etmek zorunda kalan Mehmet ve Seher (59) Karacan çiftine ait ahırda, 30 küçükbaş telef oldu. Yangının kontrol altına alınmasının ardından evlerinin ve hayvanlarının yandığını gören Karacan çifti, büyük üzüntü yaşayarak, gözyaşı döktü. 

  Türkiye’nin dört bir yanından Mehmet Karacan’a yardım gönderildi. Türk Kızılay da yanan ev onarılana kadar çiftin kalması için bahçeye çadır kurdu.

  30 küçükbaşı telef olduğu için gözyaşı döken mehmet karacan’a (64), türkiye’nin dört bir yanından yardım yağdı.
  30 Küçükbaşı Telef Olduğu Için Gözyaşı Döken Mehmet Karacan’a (64), Türkiye’nin Dört Bir Yanından Yardım Yağdı.

  Mehmet Karacan, yardım malzemesi gönderen herkese teşekkür ederek, “Devletimizden ve bilhassa milletimizden Allah razı olsun. Var olsunlar. Cumhurbaşkanı’mıza, valilerimize, bakanlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

  Seher Karacan ise yangında canlarını kurtardıkları için şükrettiklerini dile getirdi. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler