TRY - Türk Lirası
EUR
17,4077
USD
16,7438
GBP
20,1623
CNY
2,4987
20.9 C
Ankara
26.6 C
İstanbul
33 C
İzmir
1 Temmuz 2022, Cuma
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerTürkiye'nin bilim festivali Science Expo başlıyor 

  Türkiye’nin bilim festivali Science Expo başlıyor 

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Bursa’da bilimsel atölye çalışmaları ile firmaların teknolojilerini sergilediği stantlara ev sahipliği yapan Science Expo, bu yıl 9’uncu kez TÜRKSAT’ın desteği ile başlıyor.

  16 farklı meslek grubunu yarıştıran Meslekler Yarışıyor, Hackathon Yarışması, Akıl ve Zeka Oyunları Yarışması, bilim gösterileri, bilim söyleşileri, İnsansız Hava Araçları Yarışması ile bilimsel atölye çalışmaları ve firmaların teknolojilerini sergilediği stantlara ev sahipliği yapan 9’uncu Science Expo 9-12 Haziran tarihlerinde TÜYAP (Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş.) Bursa Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek.

  Etkinliğe iletişim desteği sağlayan ve Bursa Büyükşehir Belediyesi ile Akıllı Kavşaklar Projesi yürüten TÜRKSAT A.Ş. Turkish Airlines Science Expo’da Bilişim Akıllı Çözümler ekibinden Program Yöneticisi ve Proje Yöneticileri ile birlikte kendine ayrılan stantta yerini alacak. Ayrıca Türksat ilk ve tek çocuk projesi ‘Ben Bir Uydu Olsam’ ile küçük ziyaretçilerini karşılayacak.

  2012 yılından bu yana 1 milyonun üzerinde ziyaretçiye ev sahipliği yapan festivalin bu yıl en az 200 bin katılımcıyı ağırlaması bekleniyor. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler