31.8 C
Ankara
33 C
İstanbul
41.7 C
İzmir
Cumartesi, Temmuz 31, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerDış HaberlerTürkiye'den Tunus'a tıbbi malzeme ve aşı yardımı

  Türkiye’den Tunus’a tıbbi malzeme ve aşı yardımı

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Türkiye koronavirüsle mücadele eden Tunus’a tıbbi malzeme ve koronavirüs aşısı gönderdi

  Türkiye, koronavirüsle mücadele eden Tunus’a askeri kargo uçağı ile maske, dezenfektan, solunum cihazı, oksijen tüpü ve koronavirüs aşısı gönderdi. 

  Turkiyeden tunusa tibbi malzeme ve asi yardimi - dış haberler - haberton
  Türkiye’Den Tunus’A Tıbbi Malzeme Ve Aşı Yardımı

  Türkiye, koronavirüsle mücadele eden ülkelere tıbbi malzeme desteği vermeye devam ediyor. Bu kapsamda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Sağlık Bakanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı koordinasyonunda tıbbi yardım malzemesi hazırlandı. Maske, dezenfektan, solunum cihazı, oksijen tüpü, eldiven ve koronavirüs aşısı bulunan koliler, Ankara Etimesgut Askeri Havaalanı‘na getirildi. Üzerlerinde Türk bayrağı ve Cumhurbaşkanlığı forsunun yer aldığı yardım kolileri, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ait C130 tipi askeri kargo uçağına yüklendi. Yükleme işleminin ardından uçak, yardım malzemelerini Tunus’a ulaştırmak üzere havalandı.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler