TRY - Türk Lirası
EUR
15,2391
USD
13,4632
GBP
17,8893
CNY
2,1130
4.6 C
Ankara
11.5 C
İstanbul
7.7 C
İzmir
2 Aralık 2021, Perşembe
Diğer
  Ana SayfaHaberlerPolitikaTürkiye UNESCO Yürütme Kurulu üyeliğine seçildi

  Türkiye UNESCO Yürütme Kurulu üyeliğine seçildi

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Dışişleri Bakanlığı Türkiye’nin UNESCO Yürütme Kurulu üyeliğine seçildiğini açıkladı

  Dışişleri Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Teşkilatı (UNESCO) 41’inci Genel Konferansı’nda gerçekleştirilen seçimlerde, Türkiye’nin UNESCO Yürütme Kurulu üyeliğine 2021- 2025 dönemi için bir kez daha seçildiğini açıkladı.

  Bakanlıktan yapılan açıklamada, UNESCO 41’inci Genel Konferansı çerçevesinde 17 Kasım 2021 tarihinde seçimler düzenlendiği anımsatılarak, “Türkiye, 2017-2021 döneminde başarıyla yürüttüğü UNESCO Yürütme Kurulu üyeliğine 2021-2025 dönemi için bir kez daha seçilmiştir. UNESCO’da dokuz üyeli Birinci Seçim Grubunda münhal hale gelen üç üyelikten biri için yeniden adaylığını koyan ülkemiz, UNESCO’ya üye ülkelerin oy kullandığı seçimler sonucunda UNESCO’nun en yüksek düzeydeki icra organında bir dönem daha görev yapmaya hak kazanmıştır” ifadelerine yer verildi.

  “UNESCO’nun amaç ve ideallerini benimseyen ülkemiz, teşkilata tüm seviyelerde aktif desteğini sürdürmenin önemine inanarak, Yürütme Kurulu üyesi sıfatıyla UNESCO’nun faaliyet ve değerlerinin güçlenmesine katkı sağlamaya devam edecektir” denilen açıklamanın devamında,  Türkiye’nin bir dönem daha UNESCO Yürütme Kurulu üyeliğine seçilmesinin, hem bir önceki dönemdeki aktif ve başarılı performansın hem de küresel ölçekte eğitim, bilim ve kültürel değerlere katkıların takdir edildiğinin somut bir göstergesi olduğu aktarıldı.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler