TRY - Türk Lirası
EUR
20,509
USD
18,808
GBP
23,310
CNY
2,786
30 Ocak 2023, Pazartesi
Ana SayfaSpor HaberleriFutbol HaberleriTürkiye ligi dışarıdan merak ediliyor

Türkiye ligi dışarıdan merak ediliyor

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Çaykur Rizespor’un orta saha oyuncusu Damjan Djokovic “Türkiye ligi dışarıdan merak edilen bir ülke haline geliyor” dedi

Geçtiğimiz sezon CFR Cluj takımından Çaykur Rizespor’a transfer olan Damjan Djokovic, Türkiye ligi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Tecrübeli orta saha, “Bazen lider olan takıma karşı kazanıp, bazen ligin son sırasındaki takıma karşı kaybedebiliyorsunuz. Bu durum ligi daha da çekici hale getiriyor” şeklinde konuştu.

Yeni sezon hazırlıklarının da iyi geçtiğini belirten 31 yaşındaki oyuncu, “Çalışmalarımız yoğun ama monoton bir tempoda geçiyor. Monotonluktan çıkmak için bazı meşgaleler edinmeye çalışıyoruz. Şu anda her şey güzel ilerliyor” ifadelerini kullandı.

“Gelecek oyuncularla beraber kalitenin artacağını düşünüyorum”

Türkiye ligine bazen oyuncuların geç yaşlarda geldiğini söyleyen Djokovic, “Yaşlarının, kariyerlerinin sonlarına doğru gelseler de Türkiye, gerçekten çok kaliteli futbolun oynandığı bir lig. Çünkü oyuncular daha olgun bir şekilde buraya geliyorlar. Oyun ritmi her zaman üst düzey liglerdeki gibi iyi olmasa da, yine kendi içerisinde belli dinamikleri olan, çok teknik oyuncuların olduğu bir lig. O yüzden de ben kalitenin son derece yüksek olduğunu düşünüyorum. Bu sezon gelecek oyuncularla beraber kalitenin artacağını düşünüyorum” diye konuştu.

“Bazen lider olan takıma karşı kazanıyorsunuz”

Her takımda en az 1-2 tane ‘süperstar’ niteliğinde oyuncu bulunduğunu belirten Hırvat oyuncu, “Onları tamamlayan da daha çok çalışkan oyuncular oluyor. Her takımda aşağı yukarı bu denge var. Süper Lig’de de bu denge oluşmuş vaziyette. Maçları çok fazla öngöremiyorsun. Bazen lider olan takıma karşı kazanıyorsunuz, bazen ligde son sırada olan takıma karşı kaybedebiliyorsunuz. Bu durum ligi daha da çekici hale getiriyor” ifadelerini kullandı.

Damjan Djokovic, sözlerine şöyle devam etti;

“Dario Melnjak’ı Hırvatistan‘dan tanıyordum. Emir Dilaver ve Boldrin’le karşılıklı olarak forma giymiştik. Tabii saha dışında arkadaş olduğunuz zaman, saha içerisinde karşılıklı güven duymak daha kolay oluyor. Biz de bu arkadaşlığı geliştirmiş vaziyetteyiz. Takımda geçen sezondan gelen bir arkadaşlık bağı var. Bu sene de yeni gelecek arkadaşlarla beraber bunu devam ettirmek istiyoruz.”

“Türkiye’nin de aslında marka değeri gittikçe artıyor”

Öte yandan, “Kalite her zaman kendini konuşturur” diyen 31 yaşındaki orta saha, “Lige iyi oyuncuların gelmesi çok güzel bir şey ama bu yeterli bir konu değil. Çünkü onların bir uyum süreci olacak. Takım arkadaşlarımdan da gerekli desteği görmedikleri takdirde onların yıldız oluşu aslında çok büyük bir önem arz etmiyor. Çünkü takıma uyum sağlayamıyorlar ve istedikleri başarıyı elde edemiyorlar. Bu sezon gelecek ve gelen isimlerle birlikte, eldeki mevcut oyuncuları da sayarsak gerçekten çok ilgi çekici bir lig olacağını düşünüyorum. Türkiye’nin de aslında marka değeri gittikçe artıyor. Dışarıdan daha çok merak edilen bir ülke haline geliyor” ifade etti.

“Ligi daha üst sıralarda tamamlamak istiyoruz”

Takımına ileri mevkide ve geride her şekilde katkı vermek istediğini ifade eden Djokovic, “Geçen sezon ligi belli bir noktada tamamladık. Bu sezon ligi daha üst sıralarda tamamlamak istiyoruz. Kariyerli oyuncularımız var. Bu kazanan zihniyeti eğer lig başladıktan itibaren gösterebilirsek ve havayı yakalayabilirsek iyi yerlere geleceğimizi düşünüyorum. Bunları başarabilirsek güzel bir sezon bizi bekliyor diyebiliriz” dedi.

“Güzel bir sezon bizi bekleyecek”

Bülent Hoca hakkında ise tecrübeli oyuncu, “Hocamız karizmatik bir adam. Çok sakin bir kişiliği var aslında. Kendi teknik ekibinde de çok donanımlı, geçmişinde futbol oynamış kariyerli insanlar mevcut. Bizimle çok iyi bir ilişkisi var. İdmanlarda, maç içinde neyi istediğini çok net bir şekilde bize anlatabiliyor. Bu önemli bir konu. İdmanlarda da bize göstermek istediği zaman özellikle sağ ayak dışıyla bize çok güzel enstantaneler seyrettiriyor. Yeni gelecek takım arkadaşlarımızla birlikte bize yeni bir kimlik kazandırmaya çalışıyor. En azından ben böyle düşünüyorum. Onun yaratmak istediği takım kimliğini oluşturabilirsek, inşallah güzel bir sezon bizi bekleyecek” diye konuştu.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler