TRY - Türk Lirası
EUR
20,452
USD
18,811
GBP
23,290
CNY
2,773
29 Ocak 2023, Pazar
Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerTürkiye kendi kendine yetebilen bir ülke

Türkiye kendi kendine yetebilen bir ülke

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Türkiye kendi kendine yetebilen bir ülke” dedi.

Avrupa Birliği projeleri kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile TESK’in işbirliğinde gerçekleştirilen İşyeri Denetleme ve Danışmanlık Gruplarının Eğitimi programı, Antalya’nın Serik ilçesindeki bir otelde başladı. TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, programın açılışında yaptığı konuşmada, TESK olarak bugüne kadar önemli projelere imza attıklarını ve bu çalışmanın da bunlardan biri olduğunu söyledi.

‘TÜRKİYE ÖNEMLİ BİR SÜREÇTE’

Programın sadece bu dönemi değil, gelecek nesilleri de şekillendirecek nitelikte olduğunu aktaran Bendevi Palandöken, “Yaptığımız işlerle Türk esnaf ve sanatkarı, çırağıyla, kalfasıyla, ustasıyla gelişmekte olan büyük ülkemize katkıda bulunmakta. İnşallah ülkemizde bu çalışmalarla ahilik kültürü yeniden modern, çağa uygun hale getirilerek, nesillere aktarılacak. Türkiye önemli bir süreçte, esnaf ve sanatkar da çalışma hayatındaki düzenlemelerle bu süreci daha da geliştirecek ve güzelleştirecek” dedi.

Türkiye kendi kendine yetebilen bir ülke

Bugün Türkiye’nin etrafındaki ülkelerde savaşların, terör olaylarının yaşandığını vurgulayan Palandöken, Türkiye’de ise sadece yüksek enflasyon nedeniyle ekonomik mücadele verildiğini kaydetti.

Türkiye’nin, çevresinde yaşanan olumsuzluklara rağmen güçlü bir şekilde yolunda ilerlediğini aktaran Palandöken, “Bugün en çok turist ağırlayan, en çok yoksul ülkelere destek veren, dünyada önemli yeri bulunan, sadece bugün değil, Osmanlı döneminden bugüne kadar neredeyse dokunmadığımız ülke kalmayan güçlü bir ülkeyiz.

Allah’a çok şükür ayakta kalabilmemizi sağlayan, bizi vatansız, topraksız, bayraksız bırakmayan ülkenin gençleri, yaşlıları, çalışanları ve ayakta kalmamıza destek olan ülkemizin nimetleridir” diye konuştu.

Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Türkiye kendi kendine yetebilen bir ülke” dedi.

Palandöken, Türkiye’nin kendi kendine yetebilen, ürettiğiyle geçinebilen bir ülke olduğunu da vurguladı.

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Adlıhan Dere de Antalya olarak Türkiye ekonomisine önemli katkılar sağladıklarını belirterek, bugün de önemli bir toplantıya ev sahipliği yaptıklarını söyledi.

Esnaf ve sanatkar odaları temsilcilerinin katıldığı ve 3 gün sürecek programla çırak öğrencilerin uygulamalı eğitimlerini aldıkları işletmelerde, eğitim kalitesini artırmak üzere danışmanlık becerilerini güçlendirmeleri amaçlanıyor. 

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler