TRY - Türk Lirası
EUR
18,2015
USD
18,1073
GBP
21,4339
CNY
2,6558
29.8 C
Ankara
31.5 C
İstanbul
36.1 C
İzmir
19 Ağustos 2022, Cuma
Diğer
  Ana SayfaHaberlerİş Dünyası'Türkiye ile Kazakistan ticaretini büyüteceğiz'

  ‘Türkiye ile Kazakistan ticaretini büyüteceğiz’

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  ULUSKON Genel Başkanı Nezaket Emine Atasoy, Kazakistan Büyükelçisi Sapiyev Erkebulan Onalbekuly’u ziyaret etti. Başkan Atasoy, Türkiye ile Kazakistan arasında ticaretin büyütüleceğini bildirdi.

  Ziyaret kapsamında ikili, Türkiye ile Kazakistan arasında olası iş birliklerini görüştü. Başkan Atasoy, Türkiye ile Kazakistan arasında ekonomi zirvesi önerisinde bulunarak, iki ülke arasında iş birliğinin her sektörde devam edeceğini belirtti. Atasoy, “Toplantımızın amacı, Kazakistan ve Türkiye arasındaki ticaret konusunda iş birliğini büyütmektir. Özellikle inşaat, enerji gibi birçok sektörde iş birliğini artırmayı hedefliyoruz” dedi.

  Turkiye ile kazakistan ticaretini buyutecegiz 1 - i̇ş dünyası - haberton
  Uluskon genel başkanı nezaket emine atasoy, kazakistan büyükelçisi sapiyev erkebulan onalbekuly’u ziyaret etti.

  ‘KAZAKİSTAN-TÜRKİYE EKONOMİ ZİRVESİNİ YAPMAK İSTİYORUZ’

  Büyükelçi Sapiyev Erkebulan Onalbekuly, ULUSKON Başkanı ve heyetinin Büyükelçiliğe ziyaretinden dolayı mutluluk duyduğunu söyleyerek, “ULUSKON, dünyada çok önemli projelere imza atıyor. Türkiye ve Kazakistan arasındaki ticaretin büyümesinde ULUSKON’un önemli bir yeri olacağını düşünüyorum. Kazakistan-Türkiye ekonomi zirvesini Genel Başkan Nezaket Atasoy ile planlayıp yapmak istiyoruz” diye konuştu. Ayrıca ULUSKON’un iş dünyasından temsilcileri en kısa zamanda Kazakistan’da görmekten mutluluk duyacağını ifade eden Büyükelçi, iş dünyasından temsilcileri ülkesine davet etti.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler