TRY - Türk Lirası
EUR
20,217
USD
18,831
GBP
22,634
CNY
2,771
6 Şubat 2023, Pazartesi
Ana SayfaHaberlerİş DünyasıTürkiye ile Etiyopya arasında iş birliği

Türkiye ile Etiyopya arasında iş birliği

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

ULUSKON’da Türkiye ile Etiyopya arasında yapılacak iş birliği görüşülerek, ULUSKON ve Etiyopya Büyükelçiliğinin düzenleyeceği ‘Ekonomi Forumu’nun taslağı imzalandı.

ULUSKON’un bünyesindeki iş insanlarının da bulunduğu toplantıda sağlık, tarım, yatırım ve inşaat gibi çeşitli sektörler hakkında bilgi alışverişi yapıldı ve iki ülke arasında iş birlikleri görüşüldü. Toplantıda önümüzdeki aylarda organizasyonunun ULUSKON ve Etiyopya Büyükelçiliği’nin üstlendiği Türkiye ile Etiyopya Ekonomi Forumu’nun da iki ülke için kritik bir önem taşıdığını kaydetti.

Ayrıca Etiyopya Büyükelçiliğinin oluşturacağı bir programla, iş insanlarından oluşan bir heyetle, Etiyopya ziyareti gerçekleştirmeye hazır olduğunu belirtti. Başkan Atasoy, “Türkiye ile Etiyopya arasındaki ihracat, ithalat ve yatırımları büyütmek istiyoruz. ULUSKON olarak bugüne kadar ticarete yön veren birçok çalışma yaptık ve Etiyopya kahve ve susamı dünyaca ünlü bir ülkeyle başarılı çalışmalara imza atacağımıza inanıyorum” dedi.

‘TİCARET ÇOK YÜKSEK SEVİYELERE ÇIKABİLİR’

Etiyopya Maslahatgüzarı Sayın Mulie Tarekegn Edlie, “Öncelikle misafirperverliğiniz için sizlere çok teşekkür ederim, sizinle el ele çalışmak beni çok heyecanlandırıyor ve bu iş birliğinden doğacak yatırım, ihracat ve ithalat fırsatlarının çoğalmasını gönülden diliyorum.

Bu konferansın iki ülke için de çok faydalı olacağına inanıyorum ve Etiyopya’dan çağıracağımız önemli şirketler ve Ekonomi Bakanı, Ticaret Odası Başkanı gibi kişileri buradaki önemli kişilerle ilişkilendirebilirsek, ticaret çok yüksek seviyelere çıkabilir” ifadelerini kullandı.

Görüşmenin ardından ikili arasında ULUSKON ve Etiyopya Büyükelçiliğinin düzenleyeceği ‘Ekonomi Forumu’nun taslağı imzalandı.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler