TRY - Türk Lirası
EUR
16,8985
USD
15,9596
GBP
19,9231
CNY
2,3920
16.2 C
Ankara
21.7 C
İstanbul
25.5 C
İzmir
20 Mayıs 2022, Cuma
Diğer
  Ana SayfaHaberlerPolitikaTürkiye hızla bir fakirleşmeye doğru gidiyor

  Türkiye hızla bir fakirleşmeye doğru gidiyor

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  İYİ Parti Grup Başkanı İsmail Tatlıoğlu, “Türkiye hızla bir düzensizliğe ve fakirleşmeye doğru gidiyor. Esas tehlikeli olan da bu düzensizlik” dedi.

  Türkiye hızla bir fakirleşmeye doğru gidiyor
  Türkiye hızla bir fakirleşmeye doğru gidiyor

  İYİ Parti‘li Tatlıoğlu, TBMM’de basın toplantısı düzenledi. Ekonomik gelişmeleri değerlendiren Tatlıoğlu, “Yeni yılın ilk tartışmaları kur, faiz ve enflasyon oldu çünkü Türkiye’de bir ekonomi yönetiminden bahsetmek mümkün değil. Yetkililerin farklı farklı açıklamaları vatandaşın ve sektörün kafasını karıştırıyor” diye konuştu.

  Tatlıoğlu, işsizliğin 2021’de yüzde 11,2 oranında olduğunu belirterek, “Geniş anlamda ise bu oran yüzde 22. Türkiye, hızla bir fakirleşme ve düzensizliğe doğru gidiyor. Esas tehlikeli olan da bu düzensizlik. Artık kurumların birbirleriyle irtibatı kalmadı. Büyük bir telaş ve endişe var. 20 Aralık’ta ortaya çıkan yeni kur sistemi bunun bir göstergesidir” dedi. 

  ‘AÇIKLAMA BEKLİYORUZ’

  İYİ Parti’li Tatlıoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Edirne’deki, en büyük hesabı İmralı’dakine verecek’ sözlerini hatırlatarak, şunları kaydetti:

  “Sayın Cumhurbaşkanı bu ifadeyle Selahattin Demirtaş’ın Öcalan’a hesap vereceğini söylemiştir. İYİ Parti olarak, bu açıklamalara Cumhurbaşkanı yorumu bekliyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı bu açıklamalara nasıl bir yorum yapmaktadır, değerlendirmektedir? Bunu çok önemsiyoruz ve bu açıklamayı bekliyoruz. Ayrıca bu açıklamayı yapan Sayın Erdoğan’ın çözüm süreci ve yerel seçimlerde PKK ve Öcalan’la yürüttüğü politikaları biliyoruz; devletin, milletin hafızalarından hiç gitmeyecek şekilde yer almıştır. Şimdi bu açıklama, bu politikaları ve ilişkileri yürütün Sayın Erdoğan’ın yeni açıklamaları, acaba yeni bir ilişki biçimini mi yansıtıyor? Yeni bir ilişkinin varlığını mı ima ediyor? Buradan bunu mu çıkarmalıyız?”

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler