TRY - Türk Lirası
EUR
19,285
USD
18,635
GBP
22,300
CNY
2,608
30 Kasım 2022, Çarşamba
Ana SayfaHaberlerİş DünyasıTürkiye-Avusturya arasındaki yatırım toplantısı yapıldı

Türkiye-Avusturya arasındaki yatırım toplantısı yapıldı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Türkiye-Avusturya arasındaki yatırım toplantısı ULUSKON Genel Başkanı Nezaket Emine Atasoy ile Avusturya Ticaret Ataşesi Dr. Christian Maier ve Avusturya Ticaret Ajansı (ABA) Uluslararası Danışmanı Peter Ch. Löschl başkanlığında yapıldı.

ULUSKON’un bünyesindeki iş insanlarının da bulunduğu toplantıda savunma, sağlık, tarım gibi çeşitli sektörler hakkında yürütülen çalışmalar hakkında sunumlar gerçekleştirildi. Avusturya Ticaret Ajansı (ABA) Uluslararası Danışmanı Peter Ch. Löschl ise, Avusturya’da ticaret ve yatırımın nasıl yapılabileceğini adım adım anlatan bir sunum gerçekleştirdikten sonra gelen bütün soruları cevapladı ve her türlü yardımı ajans olarak sunacaklarını belirtti. 

Türkiye-Avusturya arasındaki yatırım toplantısı yapıldı

‘TÜRKİYE İLE AVUSTURYA ARASINDA İHRACAT, İTHALAT VE YATIRIMLARI BÜYÜTMEK İSTİYORUZ’

Toplantıda açılış konuşmasını yapan ULUSKON Başkanı Nezaket Emine Atasoy, “Türkiye ile Avusturya arasında ihracat, ithalat ve yatırımları büyütmek istiyoruz. ULUSKON olarak bugüne kadar ticarete yön veren birçok çalışma yaptık ve bunların devamının geleceğinden hiç şüphem yok.

Türkiye ve Avusturya arasında uzun zamandan beri çok pozitif ilişkiler sürmekte bu nedenle iki ülke arasındaki ticaretin daha da gelişmesi bizim elimizde” dedi. Atasoy ayrıca, Avusturya Büyükelçiliğinin oluşturacağı bir programla, iş insanlarından oluşan bir heyetle Avusturya ziyareti gerçekleştirmeye hazır olduğunu belirtti.

Türkiye-Avusturya arasındaki yatırım toplantısı ULUSKON Genel Başkanı Nezaket Emine Atasoy ile Avusturya Ticaret Ataşesi Dr. Christian Maier ve Avusturya Ticaret Ajansı (ABA) Uluslararası Danışmanı Peter Ch. Löschl başkanlığında yapıldı.

‘HEDEFİMİZ TÜRKİYE İLE DAHA FAZLA İŞ BİRLİĞİ VE YATIRIM YAPMAK’

Avusturya Ticaret Ajansı (ABA) Uluslararası Danışmanı Peter Ch. Löschl ise yaptığı açıklamada, “Avusturya fırsatlar bakımından çok önemli bir yer ve Türkiye için yatırım, ithalat ve ihracat konularında Avrupa açılan bir kapı niteliğindedir. ULUSKON’un harika misafirperverliği için çok teşekkür ederim ve bugün ki toplantımızdan sonra eminim ki, ULUSKON iki ülke arasındaki ticaret ve yatırım alanlarında önemli bir köprü görevi görecektir” diye konuştu.

Avusturya Ticaret Ataşesi Dr. Christian Maier de, “Bugüne kadar ULUSKON ile gerçekleştirdiğimiz çalışmalardan çok memnunuz ve iş birliğimizi sürdürüp daha da geliştirmeyi hedefliyoruz. İki ülke arasındaki iş insanlarını ve yatırım fırsatlarını kolaylaştırmak için her zaman hazırız” ifadelerini kullandı.

Fikrinizi Belirtin

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler