TRY - Türk Lirası
EUR
16,7983
USD
15,9038
GBP
19,8615
CNY
2,3762
12.3 C
Ankara
14.5 C
İstanbul
18.7 C
İzmir
21 Mayıs 2022, Cumartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerİş DünyasıTurkcell Global Bilgi ‘Kariyer Zirvesi’ düzenledi 

  Turkcell Global Bilgi ‘Kariyer Zirvesi’ düzenledi 

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Dijital müşteri deneyimi merkezi Turkcell Global Bilgi, kariyerine ilk adımı atmaya hazırlanan genç mühendislere rehberlik etmek ve teknoloji alanındaki trendleri yakından tanıtmak amacıyla ‘Kariyer Zirvesi’ düzenledi.

  Great Place to Work Enstitüsü’nün açıkladığı Türkiye’nin En İyi İşverenleri 2022 ve Best Workplaces for Millennials kategorilerinde 1’inci olan dijital müşteri deneyimi merkezi Turkcell Global Bilgi, kariyerine bilişim sektöründe yön vermek isteyen genç yeteneklere özel etkinliklerine devam ediyor. Bu kapsamda Turkcell Global Bilgi, üniversitelerin mühendislik fakültelerinin son sınıfında veya yeni mezun olan kariyerine bilişim sektöründe yön vermek isteyen mühendisler için 27 Nisan’da ‘Kariyer Zirvesi’ düzenledi. Online platformda 2,5 saat süren zirveye 6.476 katılımcı ilgi gösterdi. 

  “GENÇ NÜFUSU GELECEĞİN MESLEKLERİNE YÖNLENDİRMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ” 

  Türkiye’nin genç nüfusu sayesinde teknoloji konusunda önemli bir potansiyele sahip olduğunu belirten Turkcell Global Bilgi İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Zafer Çavdar, düzenlenen zirveyle ilgili şunları söyledi:  

  “Türkiye’nin dijital müşteri deneyimi merkezi olarak bu potansiyeli verimli bir biçimde işlemek ve genç nüfusu geleceğin mesleklerine yönlendirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu bilinç doğrultusunda geleceğin dijital Türkiye’sine profesyonel anlamda destek verecek projeler geliştiriyoruz. Ücretsiz ve sertifikalı gerçekleştirdiğimiz Kariyer Zirvesi, gençlerin dijital çağın stratejik sektörü olan bilişime yönelik ilgisinin artmasına katkı sundu.

  Etkinlik süresince insan kaynakları ve bilişim teknolojileri alanında deneyimli isimler, meslek hayatları boyunca imza attığı başarı hikayelerini aktararak gençlere ışık tuttu. Oldukça verimli geçen zirvenin katılımcıları, ayrıca bilgi teknolojileri alanında kariyerini şekillendirmek isteyenlere yönelik çeşitli fırsatlar sunduğumuz bir başka program olan Techno Camp hakkında da detaylı bilgiye erişme imkanı yakaladı.” 

  TURKCELL GLOBAL BİLGİ YÖNETİCİLERİ KARİYER TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTI 

  Gençlerin kişisel gelişim yolculuklarına destek olacak içeriklerin paylaşıldığı Kariyer Zirvesi’nde, trend teknolojiler hakkında son gelişmeler mercek altına alındı, ayrıca Turkcell Global Bilgi bünyesindeki kariyer fırsatları da detaylandırıldı. Turkcell Global Bilgi’nin Bilgi Teknolojileri ve İnsan Kaynakları alanındaki deneyimli yöneticileri, kariyerleri boyunca yaşadığı tecrübeleri katılımcılarla paylaştı.

  Etkinlikte 300’ün üzerinde yazılım geliştirme ve yönetim takımına koçluk yapan, Avrupa’nın en büyük telekom, banka, e-ticaret Agile dönüşümü projelerinde rol üstlenen Çeviklik Danışmanı Ahmet Akdağ da davetli olarak deneyimlerini anlattı. Bilişim sektörüne ilgi duyan gençler, zirve süresince kariyer yolculuğunu güçlendirecek önemli ipuçlarına ulaştı. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler