TRY - Türk Lirası
EUR
19,654
USD
18,645
GBP
22,920
CNY
2,655
4 Aralık 2022, Pazar
Ana SayfaHaberlerİş DünyasıTurkcell çalışanlarına akademik destek

Turkcell çalışanlarına akademik destek

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Türkiye’nin önde gelen eğitim kurumları ile Turkcell Akademi arasında iş birliği yapıldı. İş birliği kapsamında Turkcell çalışanlarına beş üniversitede farklı yüksek lisans ve doktora programları sunulacak.

Akademik bilginin pratik uygulamalarla birleştiği yeni gelişim programlarıyla çalışanlar kariyer yolculuklarına yatırım yapmaya devam edecek.

Turkcell Akademi ile İstanbul Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi, İstanbul Medeniyet Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi gibi Türkiye’nin önde gelen eğitim kurumları arasında iş birliği yapıldı. 

Turkcell Akademi İstanbul Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi, İstanbul Medeniyet Üniversitesi ile farklı alanlara yönelik gerçekleştirdiği akademik iş birliklerine Yıldız Teknik Üniversitesi’ni de dahil etti.

Turkcell çalışanlarına akademik destek
Turkcell çalışanlarına akademik destek

Sektöre nitelikli insan gücü yetiştirmeyi amaçlayan projeler kapsamında, üniversitelerdeki uzun soluklu programlara Turkcell çalışanlarını dahil etmek, çalışanların bilgi birikimini de üniversite öğrencilerine aktarmak amacıyla karşılıklı çalışmalar yürütülüyor. Üniversite ve Turkcell Akademi iş birlikleriyle Türkiye’de nitelikli iş gücünün artırılması, geleceğin liderlerinin yetiştirilmesi, çalışan yeteneklerinin geliştirilmesi ve gençlerin kariyer yolculuklarında desteklenmesi hedefleniyor.

Programlarda, Turkcell çalışanlarının kariyer yolculuklarını destekleyecek akredite yüksek lisans ve liderlik programları sunulacak.

“YENİLİKÇİ ÇÖZÜMLER SUNMAYI VİZYON EDİNİYORUZ”

Üniversitelerle gerçekleştirilen iş birliğiyle ilgili açıklamada bulunan Turkcell İnsan Kaynaklarından sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ali Rıza Esmen, “Biz Turkcell’de; çalışanlarımızın kariyer yolculuklarında her zaman yanlarında olmak, gelişim programlarıyla onları desteklemek için pek çok farklı kurumla sektörde de öncü olan programları hayata geçiriyoruz. Turkcell Akademi olarak, insan ve gelecek odağımızda hayatlarına dokunduğumuz bireylerin gelişimini sağlayarak Turkcell Ekosistemine, topluma ve sektöre nitelikli insan gücü yetiştirmek için değer katan yenilikçi çözümler sunmayı kendimize vizyon ediniyoruz. Türkiye’nin önde gelen üniversiteleriyle gerçekleştirdiğimiz iş birlikleri çalışma arkadaşlarımızın gelişiminde önemli bir rol oynuyor” dedi.

YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ’NDE TEZSİZ YÜKSEK LİSANS PROGRAMLARI SUNULACAK

Turkcell ve Yıldız Teknik Üniversitesi’yle yapılan iş birliği, Turkcell İnsan Kaynaklarından sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ali Rıza Esmen ve Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Tamer Yılmaz’ın katılımlarıyla gerçekleşen törenle hayata geçirildi. Anlaşma kapsamında Turkcell çalışanlarına özel İşletme Yönetimi ve Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Tezsiz Yüksek Lisans Programı yer alıyor.

Gerekli değerlendirme kriterlerini sağlayan Turkcell çalışanları, 2022 güz döneminde Yıldız Teknik Üniversitesi tarafından yürütülen İşletme Yönetimi ve Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Tezsiz Yüksek Lisans programlarına başlayacak. Bu programlar kapsamında Turkcell çalışanları, 2 dönem yoğunlaştırılmış eğitim içeriği ile kurumsal hayatın oluşturduğu bilgi birikimini akademik bilgilerle birleştirerek kariyer yolculuklarına katkı sağlayacak.

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ VE TURKCELL AKADEMİ’DEN ÇOKLU İŞ BİRLİĞİ

Turkcell ve İstanbul Üniversitesi arasındaki iş birliği kapsamında Turkcell çalışanları İşletme Yöneticiliği alanında açılan yüksek lisans programında yeteneklerini geliştirirken, İstanbul Üniversitesi akademisyenlerinin eğitim verecekleri ‘Future of Leadership’ programı kapsamında da liderlik yeteneklerinin gelişimine de katkı sağlıyorlar.  

Türkiye'nin önde gelen eğitim kurumları ile Turkcell Akademi arasında iş birliği yapıldı. İş birliği kapsamında Turkcell çalışanlarına beş üniversitede farklı yüksek lisans ve doktora programları sunulacak.
Türkiye’nin önde gelen eğitim kurumları ile Turkcell Akademi arasında iş birliği yapıldı. İş birliği kapsamında Turkcell çalışanlarına beş üniversitede farklı yüksek lisans ve doktora programları sunulacak.

Yine karşılıklı fayda ekosistemi oluşturulması adına, alanında Uzman Turkcell çalışanlarından oluşan gönüllü eğitmenler de üniversitede gerçekleşen müfredat derslerine konuk eğitmen olarak katılarak, öğrencilere kurumsal hayattaki gerçek deneyimlerini aktarıyor. Dersler öğrencilerin kariyer yolcuklarına hazırlanmalarına destek oluyor.

BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ’NDE SİBER GÜVENLİK, İŞLETME, YÖN. BİL. SİSTEMLERİ LİSANS VE DOKTORA İMKANI

Turkcell ve Bahçeşehir Üniversitesi arasındaki anlaşma, Turkcell çalışanlarına özel Siber Güvenlik, İşletme, Yönetim Bilişim Sistemleri gibi alanlarda Tezsiz Yüksek Lisans ve Doktora Programları yapma imkanı sağlıyor.

İSTANBUL MEDENİYET ÜNİVERSİTESİ’NDE MÜHENDİSLİK YÖNETİMİ VE YÖNETİM EKONOMİSİ İMKANI

İstanbul Medeniyet Üniversitesi iş birliğinde ise çalışanlara özel Mühendislik Yönetimi ve Yönetim Ekonomisi Tezsiz Yüksek Lisans Programları sunuluyor. Gerekli değerlendirme kriterlerini sağlayanlar, 2022 bahar döneminde İstanbul Medeniyet Üniversitesi tarafından yürütülen Yönetim Ekonomisi Yüksek Lisans programına başlamıştı. Yeni dönemde, üniversite ile gerçekleştirilen yeni bir iş birliği kapsamında Turkcell çalışanları Mühendislik Yönetimi programı ile yeni bir eğitim dönemine başladı. 2 dönem yoğunlaştırılmış eğitim alacak Turkcell’liler, kurumsal deneyimlerini akademik bilgilerle güçlendirerek kariyer yolculuklarını sürdürecek.

TOBB EKONOMİ VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ  TURKCELL VE İŞ BİRLİĞİ

Anlaşma kapsamında üniversitenin sunduğu programın kriterlerini karşılayan Turkcell çalışanları, 2022 güz döneminde TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nin gerçekleştireceği İşletme Tezsiz Yüksek Lisans Programına başlayacak. Program kapsamında çalışanlardan 2 dönem yoğunlaştırılmış eğitim içeriğiyle birlikte 1 dönem de akademik proje hazırlamaları beklenecek.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler