TRY - Türk Lirası
EUR
20,515
USD
18,810
GBP
23,127
CNY
2,790
2 Şubat 2023, Perşembe
Ana SayfaHaberlerYaşamTürkçe öğretmeni Emel Yılmaz sürpriz

Türkçe öğretmeni Emel Yılmaz sürpriz

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Mersin’de Erdemli Alata Teknik Bahçıvanlık Okulu’ndan 1967 yılında mezun olan 20 arkadaş, sosyal medya üzerinden bir araya gelerek Türkçe öğretmeni Emel Yılmaz’ı ziyaret etti.

Öğrencileri, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladıkları Yılmaz’a çiçek takdim etti. 55 yıl önceki öğrencileriyle bir ara gelmenin sevincini yaşayan Emel öğretmen, “Eski günler aklıma geldi ve duygulandım. Onlar benim öğrencilerim değil, dostum ve arkadaşım oldular” dedi.

Erdemli Alata Teknik Bahçıvanlık Okulu’nda 1967 yılında mezun olan 20 arkadaş, sosyal medya üzerinden haberleşti. Buluşma ayarlayan lise arkadaşları, Türkçe öğretmenleri Emel Yılmaz’ı ziyaret etti. Emel öğretmen, 55 yıl önceki öğrencileriyle bir ara gelmenin mutluluğunu yaşadı.

Türkçe öğretmeni emel yılmaz sürpriz
Türkçe öğretmeni Emel Yılmaz sürpriz

Duygusal anların yaşandığı buluşmada Emel Yılmaz, “Eski günler aklıma geldi ve çok duygulandım. Şimdi onlar benim öğrencilerim, değil onlar benim dostum ve arkadaşım oldular. Öğrencilerimle sohbet etmenin güzelliğini yaşadım. Son zamanlardaki en güzel anım diyebilirim. Bana bu güzel sürprizi hazırlayan ve bir araya gelmemizi sağlayan öğrencilerimin hepsine ayrı ayrı teşekkür ederim” dedi.

55 YIL SONRA GELEN MUTLULUK

Yılmaz’ın öğrencilerinden Dudu Sert, “Onunla bir araya gelmek istediğimizi kendisine söyledik ve Erdemli’ye gelebileceğini söyledi. Hemen arkadaşlarımız ile haberleştik ve 55 yıl önceki öğretmenimiz Emel Yılmaz hocamızla bir araya geldik. İnanın çok mutlu olduk. Hocamızla sohbet ettik onunla eski günleri yad ettik.

Emel hocamız bizler için çok kıymetli bir öğretmenimizdi. Hiçbir öğrencisini kırmaz, onları evlatları gibi görürdü. 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle hem öğretmenler gününü kutladık hem de bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadık” diye konuştu.

Mersin'de erdemli alata teknik bahçıvanlık okulu’ndan 1967 yılında mezun olan 20 arkadaş, sosyal medya üzerinden bir araya gelerek türkçe öğretmeni emel yılmaz'ı ziyaret etti.
Mersin’de Erdemli Alata Teknik Bahçıvanlık Okulu’ndan 1967 yılında mezun olan 20 arkadaş, sosyal medya üzerinden bir araya gelerek Türkçe öğretmeni Emel Yılmaz’ı ziyaret etti.

‘ÖĞRETMENİMİZ BİZLERE TÜRKÇEYİ, EDEBİYATI SEVDİRDİ’

Emel öğretmenin eski öğrencilerinden Ahmet Sar ise, “Bana Türkçeyi sevdiren öğretmenimiz Emel Yılmaz hocamızdır. İyi ki Emel hocamız vardı. Köyden geldiğimizde hiçbir şey bilmiyorduk, ama öğretmenimiz bizlere Türkçeyi, edebiyatı sevdirdi. Çok mutluyum” ifadesini kullandı.

Yıllar sonra öğretmenleri ile bir araya gelen öğrenciler, emekli öğretmen Emel Yılmaz’ın 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlayıp, çiçek takdim edip, hatıra fotoğrafı çektirdi.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler