TRY - Türk Lirası
EUR
17,8441
USD
18,4157
GBP
19,9967
CNY
2,5834
17.6 C
Ankara
19 C
İstanbul
22 C
İzmir
25 Eylül 2022, Pazar
Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerTürk Yıldızları'ndan Büyük Taarruz uçuşu

Türk Yıldızları’ndan Büyük Taarruz uçuşu

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Afyonkarahisar’da, Hava Meydan Komutanlığı’nda Büyük Taarruz uçuşu yapıldı. Etkinlikte Türk Silahlı Kuvvetleri’ne bağlı birimlerde kullanılan malzemelerin yer aldığı sergi düzenlendi.

Afyonkarahisar’dan başlayan ve İzmir’de düşmanın denize döküldüğü Büyük Taarruz’un 100’üncü yılında, Afyonkarahisar’daki etkinlikler kapsamında; Hava Meydan Komutanlığı’nda birçok savaş ve mühimmat uçağı, askeri helikopterler, füze ve roket çeşitleri ile Türk Silahlı Kuvvetleri’ne bağlı birimlerde kullanılan malzemelerin yer aldığı sergi düzenlendi. Sergide, hem bugünkü yeni teknoloji ürünler hem de Büyük Taarruz dahil eski dönemlerde kullanılan silahlar ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Türk ordusuna ait tarihi fotoğraflar yer aldı.

Turk yildizlarindan buyuk taarruz ucusu 1 - yerel haberler - haberton
Türk yıldızları’ndan büyük taarruz uçuşu

Afyonkarahisar ve Türkiye’nin dört bir yanından Kocatepe’ye yürüyüş için gelenlerin de yoğun ilgi gösterdiği serginin son gününde Türk Yıldızları da özel gösteri uçuşu gerçekleştirdi. Türk Yıldızları, programın finalinde Zafer Haftası 100’üncü yıl özel gösteri uçuşunu yaptı. Afyonkarahisar Valisi Kübra Güran Yiğitbaşı, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar milletvekilleri ve protokol üyeleri de Türk Yıldızları’nın gösterisini izledi.

Hava Meydan Komutanlığı’ndaki gösterilerde F-16’lar ve Türk Hava Kurumu’na ait unsurlar ile motorlu yamaç paraşütü, motorlu yelken kanat, RC uçak, sıcak hava balonu uçuşu, 3 uçak tören geçişi yapıldı. Genelkurmay Başkanlığı Özel Kuvvetler Komutanlığı Paraşüt Takımı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı SAT Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı Paraşüt Timi gösteriler yaptı.

Turk yildizlarindan buyuk taarruz ucusu 2 - yerel haberler - haberton
Afyonkarahisar’da, hava meydan komutanlığı’nda büyük taarruz uçuşu yapıldı. Etkinlikte türk silahlı kuvvetleri’ne bağlı birimlerde kullanılan malzemelerin yer aldığı sergi düzenlendi.

Öğleden sonraki bölümde ise Jandarma Genel Komutanlığı helikopterleriyle ‘Çelik Kanatlar’ ve ‘Üzüm Salkımı’ gösterisi, Emniyet Genel Müdürlüğü helikopterleriyle ‘Üzüm Salkımı’ gösterisi ve tören geçişi, Kara Kuvvetleri Komutanlığı helikopter tören geçişi, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı uçak ve helikopter tören geçişi, Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na ait F-4E 2020 ve F-16 muharip uçak geçişi yapılacak. 

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler