TRY - Türk Lirası
EUR
10,3120
USD
8,9299
GBP
12,1372
CNY
1,3848
RUB
0,1241
11.4 C
Ankara
13.8 C
İstanbul
14.9 C
İzmir
18 Ekim 2021, Pazartesi
Diğer
  Ana SayfaÖne ÇıkanTürk Yıldızları Koyunhisar Zaferi için semalarda

  Türk Yıldızları Koyunhisar Zaferi için semalarda

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Türk Yıldızları Koyunhisar Zaferi’nin yıl dönümü nedeniyle Bursa semalarında gösteri yaptı

  Türk Yıldızları, Koyunhisar (Bafeus) Zaferi’nin 719’uncu yıl dönümü vesilesiyle Bursa’nın Yenişehir ilçesi semalarında gösteri yaptı.

  Türk Yıldızları’nın Bursa’nın Yenişehir ilçesinde gerçekleştirdiği uçuşlar, renkli görüntülere sahne oldu. Etkinliğe destek veren Milli Savunma Bakanlığı ile Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı Türk Yıldızları’nın yaklaşık 20 dakika ilçe etrafında yaptığı gösteriler, izleyicilere keyifli anlar yaşattı.

  Turk yildizlari koyunhisar zaferi icin semalarda 2 - öne çıkan - haberton
  Türk Yıldızları Bursa’nın Yenişehir ilçesi semalarında

  Kırsal Koyunhisar Mahallesi’nde okutulan mevlit sonrası konuşan Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın, “Yenişehir Ovası’ndaki Bafeus/Koyunhisar Muharebesi 18 Temmuz ve 27 Temmuz 1302 tarihleri arasında Osmanlı Devleti ile Bizans İmparatorluğu’nun yaptığı ilk savaş olarak tarih kayıtlarına geçmiştir. Koyunhisar Zaferi, Osman Gazi ve yiğitlerine ve de onların evlatlarına Bursa’nın Edirne’nin, İstanbul’un kapısını açmıştır. Bu büyük zaferin coşkusunu yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak adına gerçekleştirdiğimiz etkinliklere büyük destek sağlayan başta Milli Savunma Bakanlığımız ile Hava Kuvvetleri Komutanlığı‘na Türk Yıldızları ekibine ve ilçe halkımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

  Turk yildizlari koyunhisar zaferi icin semalarda 3 - öne çıkan - haberton
  Türk Yıldızları Bursa’nın Yenişehir ilçesi semalarında

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler