TRY - Türk Lirası
EUR
17,5202
USD
16,8080
GBP
20,3413
CNY
2,5086
20.8 C
Ankara
22.7 C
İstanbul
28 C
İzmir
5 Temmuz 2022, Salı
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerTürk yemekleri yabancı misafirlere sunuldu

  Türk yemekleri yabancı misafirlere sunuldu

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesindeki Türkiye Turizm ve Geliştirme Ajansı (TGA) tarafından düzenlenen Türk Mutfağı Haftası etkinlikleri kapsamında Türk yemekleri yabancı misafirlere sunuldu. 

  TGA tarafından bu yıl ilk kez 21-27 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen Türk Mutfağı Haftası etkinlikleri İstanbul Havalimanı’nda da devam ediyor. Etkinlikler kapsamında havalimanında bulunan yeme içme alanlarında ‘Asırlık Tariflerle Türk Mutfağı’ kitabından seçilen tariflere yolcular büyük ilgi gösterdi. Vişneli yapmak sarma, zeytinyağlı enginar, balık pilaki, hünkar beğendi ve ayva tatlısının da yer aldığı menü, dünya çapındaki Türk büyükelçilikleri, İstanbul Havalimanı ve Türkiye’de önde gelen yeme-içme mekanlarında eş zamanlı olarak misafirlere sunuldu.

  Turk yemekleri yabanci misafirlere sunuldu 1 - yerel haberler - haberton
  Türk yemekleri yabancı misafirlere sunuldu

  ‘TÜRK YEMEKLERİ TATTIK, YEMEKLER HARİKAYDI’

  Güneydoğu turu için Türkiye’ye gelen ve ülkesi İsviçre’ye dönmek için İstanbul Havalimanı’nda bulunan Karin Freitag Masa, “Türk yemeklerin seviyorum. Çok lezzetliler. Mezeleri, et yemekleri, ızgara yemeklerini çok beğeniyorum. Bir hafta boyunca sadece Türkiye yemeklerini tattık. Restoranlardaki yemekler de cadde üzerinde satılan yemekler de harikaydı. Türk Yemekleri Haftası olduğunu bilmiyordum. Güzel bir tesadüf oldu. Ülkemizde bazı Türk restoranları var. Evime yakın da bir tane var ve sık sık oraya gidiyorum. İsviçre’de Türkiye yemekleri yapan restoranların açılmasını istiyoruz” dedi.

  Turk yemekleri yabanci misafirlere sunuldu 2 - yerel haberler - haberton
  TGA tarafından bu yıl ilk kez 21-27 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen Türk Mutfağı Haftası etkinlikleri İstanbul Havalimanı’nda da devam ediyor.

  KEBAPLARI ÇOK SEVİYORUM

  Türk yemeklerini çok sevdiğini söyleyen İtalyan Gennaro Roraca ise “5 günlük turistik bir seyahat için buradaydık. Bu süre boyunca çok sayıda Türkiye yemeği yedim. Çok güzel yemekler var. Şakşuka aldım. Bizim de Güney İtalya’da benzer bir yemeğimiz var. Burada seçtiğimi ismini bilemediğim yemekler ile kebapları çok seviyorum” diye konuştu.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler