TRY - Türk Lirası
EUR
15,4683
USD
13,5456
GBP
18,5278
CNY
2,1342
-9.3 C
Ankara
3.2 C
İstanbul
-3.1 C
İzmir
17 Ocak 2022, Pazartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerSpor HaberleriTürk Savaş Sanatı Mamak'ta yaşatılıyor

  Türk Savaş Sanatı Mamak’ta yaşatılıyor

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Dünyada Türklerin tescilli tek Türk Savaş Sanatı olan Sayokan, Mamaklı gençler tarafından büyük ilgi görmeye devam ediyor.

  Başak Gençlik ve Spor Merkezi’nde eğitim alan Sayokan kursiyerleri hem zihnen hem de bedenen kişisel gelişimlerine katkı sağlıyor. 2021 yılı içinde yaz okulları ile birlikte 500 Alp ve Almıla öğrenci eğitim aldığı Mamak Belediyesi Sayokan Topluluğu’nda, dersler tamamen ücretsiz olarak veriliyor.

  Türk savaş sanatı mamak'ta yaşatılıyor
  Türk Savaş Sanatı Mamak’ta Yaşatılıyor

  Bir ülkenin sanatı, sporu aynı zamanda o toplumun aynasıdır

  Sayokan Sporuyla uğraşmaya başlayan çocukların ve gençlerin aynı zamanda özgüven kazandıklarını ifade eden Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, “Bir ülkenin sanatı, sporu aynı zamanda o toplumun aynasıdır. Gençlerimiz, bu sporla birlikte hem sosyalleşiyor hem de kötü alışkanlıklardan uzak duruyorlar.  Aynı zamanda sporu yaşam biçimi edinmiş kişilerle de yeni dostluklar kuruyorlar” dedi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler