TRY - Türk Lirası
EUR
20,378
USD
18,820
GBP
22,674
CNY
2,778
4 Şubat 2023, Cumartesi
Ana SayfaYazarlarTürk müziğinin parlayan ismi Zeynep Bastık

Türk müziğinin parlayan ismi Zeynep Bastık

Ali Berat Yurdakul
Ali Berat Yurdakulhttps://haberton.com/
Ali Berat Yurdakul, 2003 Ankara doğumlu. Şair ve yazarlık yapıyor. Medipol Üniversitesi'nde öğrenimini sürdürmekte. Toplumun sorunlarına çare olmak için yazmayı ve okumayı çok seviyor.

Haftanın Öne Çıkanları

Türkçe Pop alanında kendini geliştirmiş genç şarkıcılardan bir tanesi Zeynep Bastık. Yazdığı ve söylediği şarkılarla müzik dünyasında yeni pencerelere açılıyor. Hem sesiyle hem de karakteriyle Türk müziğine damga vuran sanatçılardan biridir.

1993 yılında Çanakkale’de müzisyen bir ailede doğdu. Kısa süre sonra İzmir’e yerleşti ve burada büyümeye başladı. 17 yaşında başlayan kariyerinde müzik dışında profesyonel olarak dansçılık ve oyunculuk yaptı. İzmir’deki yerel “Jackpot” adlı Rock grubundaki solistliğinin ardından İstanbul’da Murat Dalkılıç’ın back vokalistliğini yaptı. Ardından solo kariyerine adım atıp “Fırça” ve “Şahaneyim” adlı tekli eserlerini yayınladı.

Daha sonra kendi evinde cover parçalar seslendirdiği Youtube kanalı kurdu ve seslendirdiği şarkıları bu Youtube kanalında paylaşmaya başladı. Müzik dünyasına adeta ayrı bir hava, ahenk getirdi. Youtube kanalı yaklaşık 1 yıl içerisinde 1.5 milyon aboneyi aşıp 800 milyondan fazla izlenme sayısına ulaştı. Ardından “Her Yerde Sen, Çukur, Dargın, Bir Daha, Boş Yapma, Kendi Yolumuzda” adlı solo şarkılarını yayınladı. Yayınladığı şarkıların tümü dijital platformlarda, televizyonda ve radyolarda en çok dinlenen şarkılar arasında yer aldı.

Turk muziginin parlayan ismi zeynep bastik 1 - yazarlar - haberton
Türk müziğinin parlayan ismi zeynep bastık

Zeynep Bastık’ın şarkıları dizilerde ve filmlerde sık sık kullanılmaya başlandı. Özellikle aşk dizilerinde Zeynep Bastık’ın müziklerine her sahne geçişinde neredeyse yer verildi. Gerçekleştirdiği açık hava turnesi ile Türkiye’nin en büyük arenalarında konserler verdi. Genellikle tüm kesime hitap eden Zeynep Bastık özellikle de gençler arasında ilgi odağı oldu.

Türkçe popa enerji ve hareketlilik kazandıran sanatçı herkesin sevip saydığı kişiler arasında yer almaya başlamıştır. Şarkıları hem dünya çapında hemde ülkemizde milyonlarca kitle tarafından dinlenilmiş ve sanatçının başarısı ulusal düzeyde kalmayıp uluslararası düzeye çıkmıştır. Müzik yaşantısı boyunca pek çok müziğe ayrı bir ahenk katmıştır.

Sezen Aksu’nun, Şebnem Ferah’ın kısacası müzik alanında çığır açmış sanatçıların şarkılarını yorumlayıp tekrardan söyleyerek müziğe can veren sanatçıdır. Şu zamana kadar pek çok albüm ve parça çıkartmıştır. “Uslanmıyor Bu, Marlon Brando, Her Mevsim Yazım, Mod, Bırakman Doğru Mu?” sanatçının en çok dinlenen şarkılarından bazılarıdır.

Spotifyda yaklaşık 2.150.000 dinleyicisi bulunan sanatçı Zeynep Bastık müzikseverlerin kulaklarının pasını silmek için çalışıyor adeta. Single parçalarının yanı sıra çeşitli sanatçılarla ses birliği oluşturduğu parçaları da mevcuttur. Müzikle uğraşmaya başladığı ilk yıllarda Anıl Piyancı ile ikili düet yapmıştır. Anıl Piyancı ile düet yaptığı “Bırakman Doğru Mu?” adlı parçanın yoğun istek üzerine 2. versiyonu da çıkmıştır. Reynmen ile çıkardığı “Yalan” adlı parçada düet kısmına giren nadide parçalardan bir tanesidir.

Turk muziginin parlayan ismi zeynep bastik 2 - yazarlar - haberton
Türk müziğinin parlayan ismi zeynep bastık

Ardından Emir Can İğrek ile sahneye çıkmış ve “Dargın” adlı parçayı seslendirmişlerdir. İlk stüdyo albümü “Zeynodisco” 21 Mayıs 2021 tarihinde yayınlandı. Zeynep Bastık Spotify, Deezer gibi çeşitli müzik platformlarında en fazla dinlenen kadın sanatçılar arasındadır. Bu başarısı onun güzel kalbinin ve karakterinin bir temsilidir. Zeynep Bastık hala Spotify’ın en çok dinlenen kadın artisleri arasındadır. Powertürk, Numberone Türk, Dream Türk gibi televizyon bağlamındaki müzik kanallarında da gösterdiği başarı göz ardı edilemez.

Top10 Pop gibi kısımlarda şarkıları yer almaktadır sanatçının. Acun Ilıcalı’nın kurduğu Exxen platformunda da kendisinin sunumuyla bir müzik programı yapmaktadır. Zeynep Bastık’ın sesi muazzam ötesi bir ses gerçekten. Youtube kanalında stüdyosunda konuk ettiği sanatçılarla şarkı söyleyerek müzikle olan ilişkisini arttırmaktadır.

Güzel sanatçı, yer aldığı her projede başarısını arttırmaya devam etmektedir. Bu gidişle Türkiye’nin yeni Rihannası Zeynep Bastık müzik dünyasında başarı merdivenlerini hızla tırmanarak müzik evrenini geliştirmeye çalışacaktır.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler