27.7 C
Ankara
22.9 C
İstanbul
29 C
İzmir
Cumartesi, Haziran 19, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerİş DünyasıTürk mutfağını dünyaya tanıtacaklar

  Türk mutfağını dünyaya tanıtacaklar

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Mardin’in Artuklu Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde açılan aşçılık kursuna katılan 27 kişi Türk mutfağını dünyaya tanıtacak.

  Aşçılar, yurt içinde ve dışında yeterlilik belgeleriyle iş bulma imkanına sahip olurken, çalıştıkları işletmelerde de Türk mutfağını dünyaya tanıtacak. Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ufuk Çete, ‘Türk Mutfağını Yaşatma ve Yaygınlaştırma’ projesi kapsamında, son 3 yılda 800 sertifikalı aşçı yetiştirdiklerini belirterek, “Kursiyerimizi mezun ederek, hem bölgenin turizm alanında ihtiyacı olan, nitelikli, bilgili, deneyimli personel yetiştirmeye hem de yurt dışında çalışma imkanı bulacakları şekilde donanımlı hazırlanmalarına özen gösterdik” dedi.

  Türk mutfağını dünyaya tanıtacaklar
  Türk mutfağını dünyaya tanıtacaklar

  Açık hava müzesi görünümündeki antik kent Mardin’in mutfağını tanıtmak amacıyla Artuklu Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde aşçılık kursu açıldı. En son kursu bitirip, sertifikalarını alan 27 aşçı, yurt içinde ve dışında yeterlilik belgeleriyle iş bulma şansına sahip olurken, çalıştıkları işletmelerde Türk mutfağını da dünyaya tanıtacak.

  Mardin Artuklu Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ufuk Çete, ‘Türk Mutfağını Yaşatma ve Yaygınlaştırma’ projesi kapsamında, son 3 yılda 800 sertifikalı aşçı yetiştirdiklerini söyledi. Çete, “Son 3 yılda 800 kursiyerimizi mezun ederek, hem bölgenin turizm alanında ihtiyacı olan, nitelikli, bilgili, deneyimli personel yetiştirmeye hem de yurt dışında çalışma imkanı bulacakları şekilde donanımlı bir şekilde hazırlanmalarına özen gösterdik” diye konuştu. 

  Mardin'in artuklu halk eğitim merkezi müdürlüğü bünyesinde açılan aşçılık kursuna katılan 27 kişi türk mutfağını dünyaya tanıtacak.
  Mardin’in Artuklu Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde açılan aşçılık kursuna katılan 27 kişi Türk mutfağını dünyaya tanıtacak.

  Artuklu Halk Eğitim Merkezi’nin, mesleki eğitim konusunda gençlere yönelik projelerinin devam ettiğini kaydeden Çete, “Artuklu Halk Eğitim Merkezi’nde Türk mutfağı kursunun son sınav günündeyiz. Kursumuzda 27 tane kursiyerimiz vardı. Kursiyerlerimizle ekim ayında kursa başladık ama pandemi nedeniyle 1,5 ay gibi bir süre ara vermek zorunda kaldık. Bu nedenle kursumuz biraz uzadı. Bugün kursiyerlerimiz birbirinden güzel, özel, yöresel mutfağımıza ait ürünler hazırladı. Kurs sınavını başarılı bir şekilde tamamlamış oldular. Kursiyerlerimiz iş imkanı bularak bölgede özellikle turizm işletmelerinde istihdam edilebiliyorlar” dedi.

  Mardin artuklu halk eğitim merkezi müdürü ufuk çete, 'türk mutfağını yaşatma ve yaygınlaştırma' projesi kapsamında, son 3 yılda 800 sertifikalı aşçı yetiştirdiklerini söyledi.
  Mardin Artuklu Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ufuk Çete, ‘Türk Mutfağını Yaşatma ve Yaygınlaştırma’ projesi kapsamında, son 3 yılda 800 sertifikalı aşçı yetiştirdiklerini söyledi.

  Artuklu Halk Eğitim Merkezi Yiyecek-İçecek Bölümü usta eğiticilerinden Deniz Elvir ise “Türk mutfağı kursumuzda, uygulama sınavında öğrencilerimiz, Türk mutfağını çalıştı. Çok güzel geçti” diye konuştu.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler