TRY - Türk Lirası
EUR
16,8004
USD
15,9058
GBP
19,8724
CNY
2,3765
9.5 C
Ankara
13.9 C
İstanbul
16.7 C
İzmir
22 Mayıs 2022, Pazar
Diğer
  Ana SayfaHaberlerTeknoloji HaberleriTürk Metaverse'ü MetaAge'e yatırım

  Türk Metaverse’ü MetaAge’e yatırım

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Yatırım danışmanlığı şirketi Trem Global, Türk Metaverse’ü MetaAge’e yatırım yaptıklarını açıkladı. 

  Dünyada metaverse projeleri hızla yaygınlaşırken, Forum Metaverse etkinliği ile dikkat çeken ülkelerden biri de Türkiye oldu. Türk geliştiricilerin imzasına sahip bir Solana blokzincirli metaverse ise çok kısa sürede takipçilerin ilgi merkezi haline geldi. 

  Mart ayının sonunda gerçekleştirilen Forum Metaverse etkinliğiyle yeni teknoloji trendlerinin yakından takip edildiği Türkiye’de, metaverse teknolojisine duyulan ilginin son somut çıktısı yatırım danışmanlığı şirketi Trem Global’den geldi. Şirket, Solana blokzinciri üzerinde geliştirilen MetaAge isimli metaverse platformuna yatırımlarını duyurarak ilklerden birini gerçekleştirdi. 

  Türk metaverse'ü metaage'e yatırım
  Türk Metaverse’ü MetaAge’e yatırım

   Konuyla ilgili değerlendirmelerini paylaşan MetaAge Kurucu Ortağı ve Proje Yöneticisi Mustafa Ekinci, “Solana blokzincir ağı üzerinde geliştirdiğimiz MetaAge ile Türkiye’nin yerli sanal evrene güvenle giriş yapabilmesini ve bu evreni küresel kullanıcılarla paylaşabilmesini olanaklı kılıyoruz. Şu an Alpha versiyonu internet sitemiz üzerinden deneyimlenebilen platform, 23 Nisan itibarıyla tüm kullanıcılara açıldı” dedi. 

  KULLANICILAR OYUN GELİŞTİRİRKEN GELİR DE ELDE EDEBİLECEK  

  CoinMarketCap verilerine göre milyarlarca dolarlık piyasa değerleriyle ilk üç sırada Decentraland, ApeCoin ve SandBox gibi metaverse projelerinin yerel para birimleri yer alırken, sanal evrenler büyük ekonomiler yaratıyor.

  Yatırım danışmanlığı şirketi trem global, türk metaverse'ü metaage'e yatırım yaptıklarını açıkladı.  
  Yatırım danışmanlığı şirketi Trem Global, Türk Metaverse’ü MetaAge’e yatırım yaptıklarını açıkladı. 

  Solana blokzinciri üzerine kurulan platformun kendi para birimi $AGE ile sunulacağını hatırlatan Mustafa Ekinci, “Kullanıcılar bu para birimini kullanarak LAND adını verdiğimiz parselleri satın alabiliyor ve MetaAge Yapı Sistemi’yle mağaza, sanat galerisi ya da herhangi bir yapı inşa edebiliyor. Ayrıca platform, bir oyun yapım sistemini de içeriyor. Bu sayede platform kullanıcıları kendi metaverse oyunlarını oluşturabiliyor. Öte yandan kullanıcılar, platformun oyna-kazan yöntemiyle sunduğu temel oyunları ve sosyalleşme amacı taşıyan mini oyunları tek başlarına ya da diğer kullanıcılarla deneyimleyebiliyor” ifadelerini kullandı. 

   23 NİSAN METAVERSE’TE DE KUTLANDI 

  Türkiye’nin de mart ayının sonunda düzenlediği Forum Metaverse etkinliğiyle, bu yeni kavramların öncüsü olma vizyonunu gösterdiğini vurgulayan Mustafa Ekinci, değerlendirmelerini şu ifadelerle sonlandırdı:  

  “Web 3.0 teknolojisi bizi çok heyecanlandırıyor. Artırılmış gerçeklik teknolojisinden beslenerek sınırları kaldıran bu yeni internet konseptini yalnızca sosyal medyanın değil, internetin yeniden keşfi olarak tanımlayabiliriz. Web 3.0’ın öne çıkan kavramlarından metaverse, iş dünyası tarafından da yakından takip ediliyor. İş ortaklarımızdan, yatırım danışmanlığı şirketi Trem Global, ilk metaverse toplantısını MetaAge’de gerçekleştirdi.

  Yatirim danismanligi sirketi turk metaverseune yatirim yaptiklarini acikladi 4377 dhaphoto2 - teknoloji haberleri - haberton

  23 Nisan’da tüm internet kullanıcılarının erişimine açtığımız Alpha sürümümüz, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’mızın kutlandığı ve İstiklal Marşı’mızın metaverse’te yankılandığı bir törene de ev sahipliği yaptı. Böylece 23 Nisan’ı şu an için test sürümünde 27 avatarın yer aldığı ve çeşitli P2E- F2P oyunların oynanabildiği MetaAge’de kutlamış olduk. Sınırsız olanak sunacağımız bu evrenin ilk kullanıcılarına, ömür boyu ücretsiz giriş hakkı tanıyacağız.” 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler