TRY - Türk Lirası
EUR
18,2496
USD
17,9597
GBP
21,6500
CNY
2,6515
18.6 C
Ankara
20.7 C
İstanbul
20.7 C
İzmir
16 Ağustos 2022, Salı
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerTürk hacılar yurda dönmeye başladı

  Türk hacılar yurda dönmeye başladı

  Tuğba Öztürk
  Tuğba Öztürkhttps://haberton.com
  Ankara doğumlu, Gazi Üniversitesi Basın Yayın mezunu, Medya ve İletişim konularına ilgili olan Haberton Muhabiri!

  Haftanın Öne Çıkanları

  Hac ibadeti için Suudi Arabistan’da bulunan Türk hacılar yurda döndü. Hacılar İstanbul Havalimanı’nda aileleri tarafından gözyaşlarıyla karşılandı.

  Suudi Arabistan’da hac vazifelerini yerine getiren 38 bine yakın hacıdan ilk grup uçakla Cidde’den İstanbul’a geldi. Hacılar kendilerini karşılamak için İstanbul Havalimanı’na gelen yakınlarıyla hasret giderirken, bazıları gözyaşlarına hakim olamadı. Hacıların yanlarında ikram edilmek üzere zemzem suyu ve hurmanın yanı sıra çeşitli hediyelik eşyalar getirdiği görüldü. Kutsal topraklarda bulunan Türk hacıların dönüşü önümüzdeki günlerde de sürecek.

  Turk hacilar yurda donmeye basladi 1 - yerel haberler - haberton
  Türk hacılar yurda dönmeye başladı

  ‘MUTLUYUZ GURURLUYUZ’

  Kutsal topraklardan dönen ilk kafilede yer alan Mehmet Veysel Karaçelik, “Hem hüzünlüyüz hem de çok mutluyuz. Ülkemize, vatanımıza çocuklarımıza geldik. 10 sene bekledik iki yıl da pandemi vardı 12 senedir bekliyorduk. Hacca gitmek isteyenlere de bir an önce gitmelerini tavsiye ederim. Orası genç insanların gitmesi gereken bir yer” diye konuştu.  Rukiye Karaçelik ise “Çok duygulu ve mutluyuz. Türkiye’ye geldik ailemize kavuşacağız. Her şey çok güzeldi. Kesinlikle genç gidilsin” dedi. 14 yıllık bekleyişin ardından kutsal topraklara gittiğini dile getiren Abdurrahman Bozkurt, “Kutsal topraklara gidip geldik. Allah herkese nasip etsin. Oraya gidince gençken gidilmesi gerektiğini anladık. 14 senedir bekliyordum” şeklinde konuştu.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler