TRY - Türk Lirası
EUR
18,3236
USD
18,0926
GBP
21,7143
CNY
2,6651
31.6 C
Ankara
31.6 C
İstanbul
36 C
İzmir
18 Ağustos 2022, Perşembe
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel Haberler'Türk devletleri ebediyen var olacaktır'

  ‘Türk devletleri ebediyen var olacaktır’

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, Türkiye’de ve KKTC’de gaflet, delalet ve ihanet içerisinde olabileceklere karşı uyanık olacaklarını belirterek, “Onlara karşı mücadelemizi sürdüreceğiz. Türk milleti de Türk devletleri de ebediyen var olacaktır. Bunu kimse geri çeviremez” dedi.

  KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, bir dizi ziyaret ve toplantıya katılmak için Adana’ya geldi. İlk olarak Vali Süleyman Elban’ı ziyaret eden Töre, ardından Türkiye Muharip Gaziler Derneği Adana Şubesi’nde gazilerle bir araya geldi. Şube Başkanı Coşkun Adaber ile sohbet eden Töre, daha sonra gazilerin sorularını yanıtladı.

  Turk devletleri ebediyen var olacaktir 1 - yerel haberler - haberton
  ‘türk devletleri ebediyen var olacaktır’

  Töre, KKTC’nin üzerinde büyük oyunlar oynandığını belirterek şunları söyledi:

  “Siz  KKTC’yi nasıl elinizdeki piyadelerle savundunuz, biz fikirlerimizle, düşüncelerimizle son nefesimize kadar savunmaya devam edeceğiz. Gerekirse ileride başka mücadeleler, ulusal direnişler, gerekirse şekil değiştirmeler elbette olabilir, Türk milleti olarak ona da hazır olmamız gerekir. KKTC bizim milli devletimizdir. Türk ordusu bizim bedenimizdeki candır. Türk milleti bizim damarlarımızdaki kandır. Biz bunlardan asla vazgeçmeyiz. Şehitlerin bıraktığı emanetlere ve gazilere sonuna kadar sahip çıkacağız, bizden sonraki nesillere de onları öğreteceğiz.”

  ‘HAİN, HAİNDİR’

  Türkiye’deki ve KKTC’deki hainlere karşı mücadelelerini sürdüreceklerini vurgulayan Töre, şöyle dedi:

  “Türkiye’de de hainler vardır ama Türkiye’deki hainler daha katmerlidir çünkü silah, tetik çekiyorlar, can alıyorlar. Kıbrıs’taki hainler de böyle bir fırsatı bulsalar onlar da bunları yaparlar ama hain, haindir. Kıbrıs’taki hain de Türk milletinin düşmanıdır. Türkiye’de, Türk askerine, polisine, öğretmenine, doktoruna kurşun sıkıp onların hayatını kaybettirenler de haindir. Dolayısıyla bileceğiz ki her yerde maalesef gaflet, delalet ve ihanet içerisinde olanlar olabilir. Biz uyanık olacağız. Onlara karşı mücadelemizi sürdüreceğiz. Türk milleti ve Türk devletleri ebediyen var olacaktır. Bunu kimse geri çeviremez.”

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler