18.6 C
Ankara
16 C
İstanbul
23.7 C
İzmir
Salı, Mayıs 11, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerSpor Haberleri - Son DakikaTürk cimnastiği tarih yazdı

  Türk cimnastiği tarih yazdı

  Avatar
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkanı Çelen “Türk cimnastiği tarih yazdı” dedi.

  Ukrayna’da düzenlenen Avrupa Ritmik Jimnastik Şampiyonası’nda şampiyon olan milli takım yurda döndü. Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferiyle Ankara Esenboğa Havalimanı’na gelen milli kafileyi, Spor Genel Müdür Yardımcısı Murat Kocakaya, Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen, Ankara Gençlik ve Spor İl ŞubeMüdürü Soner Başkaya ve sporcuların aileleri karşıladı.

  Türk cimnastiği tarih yazdı
  Türk cimnastiği tarih yazdı

  TÜRKİYE CİMNASTİK FEDERASYONU BAŞKANI ÇELEN: TÜRK CİMNASTİĞİ TARİH YAZDI

  Kiev’de düzenlenen şampiyonada tarihi bir başarı yakalandığına dikkat çeken Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen, “Ritmik Cimnastik Grup Milli Takımı’mız 3 çember, 2 labut branşında Avrupa şampiyonu oldu. Biz orada olimpiyatlara kota almış 3 ülkeyi geride bırakarak şampiyon olduk. O açıdan çok gururluyuz. Bu başarıda gerçekten çok büyük bir emek var. Bu başarının en büyük mimarları sporcularımız ve aileleridir. Başta sayın Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve sporcularımızın ailelerine çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

  Avrupa Şampiyonası’nın 2021 yılının Haziran ayında Bulgaristan’da düzenleneceğini anımsatan Çelen, olimpiyat kotası için mücadele edeceklerini ve Kiev’de yakalanan başarının kendilerini daha da motive ettiğini söyledi.

  SPOR GENEL MÜDÜR YARDIMCISI KOCAKAYA: BU BAŞARI 3 YILLIK BİR EMEK SONUCU GELDİ

  Türkiye cimnastik federasyonu başkanı çelen "türk cimnastiği tarih yazdı" dedi.

  Türkiye’nin özel bir gün yaşadığını söyleyen Spor Genel Müdür Yardımcısı Murat Kocakaya, “Bu başarı 3 yıllık bir emek sonucu geldi. Kızlarımız inşallah önümüzdeki yıla ertelenen 2020 Tokyo Olimpiyatları’na gidip ülkemizi gururla temsil edecekler. Birçok gencimize ritmik cimnastik öğrettik. Olimpik bir branşta neler yapabildiğimizi, Türk kızlarına şans verildiğinde neler başarabileceklerini görmüş olduk. Biz onlarla gurur duyuyoruz. İnşallah çok daha büyük başarılar olacaktır. Başta Sayın Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve federasyon yetkililerimize çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

  Ukrayna'da düzenlenen avrupa ritmik jimnastik şampiyonası'nda şampiyon olan milli takım yurda döndü.
  Ukrayna’da düzenlenen Avrupa Ritmik Jimnastik Şampiyonası’nda şampiyon olan milli takım yurda döndü.

  MİLLİ CİMNASTİKÇİ DUYGU DOĞAN: ALTIN MADALYA ALARAK ÜLKEMİZİ GURURLA TEMSİL ETTİK

  Altın madalya kazandıkları için çok mutlu olduklarını ifade eden milli cimnastikçi Duygu Doğan, “Bu başarı için çok çalışıp, emek verdik. Türkiye tarihinde bir ilki başardık, çok mutlu ve gururluyuz. Altın madalya alarak ülkemizi gururla temsil ettik. Tarif edilemez bir his bu. Çok çalışmıştık ve emeklerimizin karşılığını aldığımız için ayrıca çok mutluyuz” dedi.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler