TRY - Türk Lirası
EUR
18,1895
USD
18,1049
GBP
21,3741
CNY
2,6557
29.6 C
Ankara
29.6 C
İstanbul
35.9 C
İzmir
19 Ağustos 2022, Cuma
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel Haberler'Turizmde rekorlarla dolu yıl geçireceğiz'

  ‘Turizmde rekorlarla dolu yıl geçireceğiz’

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, “Yıl sonu itibarıyla 35 milyar dolar turizm geliri elde edeceğiz. Birtakım olumsuzluklara rağmen hedefimizi gerçekleştirmek için hassas çalışıyoruz. 2019’da olduğu gibi turizmde rekorlarla dolu yıl geçireceğiz” dedi.

  Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Alpaslan, Antalya’nın Kemer ilçesi Beldibi mevkisindeki Çifteçeşmeler Ücretsiz Halk Plajı ve Bahçecik Ücretsiz Halk Plajı’nın açılışını gerçekleştirdi. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın 2019’dan bu yana ücretsiz halk plajları projesinin 10’uncusunu açtıklarını belirten Alpaslan, “Turizm açısından insanlarımızın 5 yıldızlı tatil yapabilmesi için önemli eserler. İşletmelerini bakanlık olarak bizler üstlendik. Özellikle alt gelir grubundaki vatandaşlarımız için 5 yıldızlı tatil amaçladık. Her yıl ücretsiz halk plajları sayısını artırıyoruz” diye konuştu.

  Turizmde rekorlarla dolu yil gecirecegiz 1 - yerel haberler - haberton
  ‘turizmde rekorlarla dolu yıl geçireceğiz’

  Geçen yıl Çamyuva’da güzel bir tesis hayata geçirdiklerini belirten Bakan Yardımcısı Alpaslan, olumlu dönüşler aldıklarını söyledi. Karadeniz, Marmara ve iç göllerde dahi bu tür halk plajlarını hayata geçirmeye başladıklarını belirten Alpaslan, “Bereketli bir sezon yaşayacağız inşallah. Yıl sonu itibarıyla 35 milyar dolar turizm geliri elde edeceğiz. Birtakım olumsuzlulara rağmen hedefimizi gerçekleştirmek için hassas çalışıyoruz. Aldığımız rezervasyonlar itibarıyla hedefimizi gerçekleştirebileceğimizi düşünüyoruz. 2019 yılında olduğu turizmde rekorlarla dolu yıl geçireceğiz” dedi. 

  Bakan Yardımcısı Alpaslan, denize cephesi olmayan otellerin de buradaki hizmetlerden faydalanabileceğini kaydetti. Konuşmasının ardından Alpaslan, plajın mavi bayrağını göndere çekti.

  TÜRKİYE’NİN 10’UNCU, ANTALYA’NIN 6’NCI PLAJI

  Açılışı gerçekleştirilen 2 plaj, Türkiye’nin 10’uncu, Antalya’nın ise 6’ncı ücretsiz halk plajı oldu. 43 dönümlük alanda restoran, yemek terasları, kır düğünü ve ibadethane imkanı sunulan plajlar, engelliler için denize erişim rampası ve engelli şezlongları ile de dikkat çekiyor. Çok amaçlı spor tesisleri de bulunan plajların yürüyüş yollarında ise bölgeye özgü narenciye ağaçları kullanıldı.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler