TRY - Türk Lirası
EUR
15,2213
USD
13,4772
GBP
18,2044
CNY
2,1319
-5 C
Ankara
-0.1 C
İstanbul
3.5 C
İzmir
26 Ocak 2022, Çarşamba
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYaşamTuristik Doğu Ekspresi'nin Kars yolculuğu sürüyor

  Turistik Doğu Ekspresi’nin Kars yolculuğu sürüyor

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Tekrar seferlerine başlayan Turistik Doğu Ekspresi’nin Kars yolculuğu sürüyor

  Ankara’dan Kars’a 21 ay sonra seferleri yeniden başlatılan Doğu Ekspresi ile yolculuk devam ederken, seyahat sevenlere tarihi ve kültürel değerleri görme imkanı sunuluyor.

  Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Taşımacılık A.Ş. tarafından turizme katkı sağlamak amacıyla hayata geçirilen turistik Doğu Ekspresi’nin koronavirüs nedeniyle ara verilen seferleri, 21 ay sonra yeniden başladı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu‘nun Ankara Garı’ndan dün uğurladığı tren, gece saatlerinde Sivas’ın Divriği ilçesinde ulaştı. Buradaki molanın ardından tren, yeniden hareket etti. Yolculuk sırasında seyahat sevenler, tarihi ve kültürel değerleri görme imkanı buldu. Turistik Doğu Ekspresi‘nin, 31 saatlik yolculuğun ardından bu gece yarısı Kars’a ulaşması bekleniyor. 

  TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLİÇ’TE

  Turistik Doğu Ekspresi, Sivas’ın Divriği ilçesinin ardından Erzincan’ın İliç ilçesindeki istasyona ulaştı. Folklor ekibinin karşıladığı yolcular, servis araçlarıyla Kemaliye ilçesine giderek buradaki tarihi ve turistik yerleri gezdi. Sonra doğal kaynak suyunun çıktığı yer olan Kadı Gölü ile yöre halkı tarafından 130 yılda tamamlanan Kemaliyeliler Taş Yolu’nda yürüyüş yapan yolcular, davul- zurna eşliğinde İliç istasyonuna uğurlandı. Yolcuların binmesiyle tren, Fırat Nehri’nin güzellikleri arasında yola çıktı. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler