TRY - Türk Lirası
EUR
18,4090
USD
17,9363
GBP
21,7778
CNY
2,6600
25.5 C
Ankara
24.6 C
İstanbul
25 C
İzmir
13 Ağustos 2022, Cumartesi
Diğer
  Ana SayfaÖne ÇıkanTunceli'de ormanlara giriş yasaklandı

  Tunceli’de ormanlara giriş yasaklandı

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Valilikten yapılan açıklamaya göre, Mahalli köylülerin işi gereği ormana giriş ve çıkışları dışında izinsiz olarak Tunceli’de ormanlara giriş yasaklanmıştır.

  Tunceli Valiliği’nden yapılan açıklamada, kent sınırları içerisindeki ormanlarda ateş yakılmasının yasak olduğu belirtilerek, 15 Haziran ile 31 Ekim tarihleri arasında Pülümür ve Munzur vadilerindeki ormanlık bölgelere, oralarda yaşayan köylüler dışında giriş çıkışın yasaklandığı duyuruldu. 

  Tunceli'de ormanlara giriş yasaklandı
  Tunceli’de ormanlara giriş yasaklandı

  Geçen ağustos ayında Tunceli’de bulunan ve Türkiye’de alan bakımından en büyük ikinci milli parkı olan Munzur Vadisi Milli Parkı ve birçok noktada orman yangınları çıktı. Bu yıl yangınlarla mücadele kapsamında Vali Mehmet Ali Özkan başkanlığında, orman yangınlarının önüne geçilmesi ve önlenmesi amacıyla ‘Orman Yangını Hazırlıkları Değerlendirme Toplantısı’ gerçekleştirdi. Yapılan toplantıda 15 Haziran’dan 31 Ekim’e kadar geçerli olmak üzere yeni kararlar alındı.

  Valilikten yapılan açıklamaya göre, mahalli köylülerin işi gereği ormana giriş ve çıkışları dışında izinsiz olarak tunceli'de ormanlara giriş yasaklanmıştır.
  Valilikten yapılan açıklamaya göre, Mahalli köylülerin işi gereği ormana giriş ve çıkışları dışında izinsiz olarak Tunceli’de ormanlara giriş yasaklanmıştır.

  Toplantıda alınan kararlarla ilgili valilik tarafından yapılan açıklamada, Tunceli ili hudutları genelinde 6831 sayılı Orman Kanunu’nun 31 ve 32’nci maddeleri çerçevesine giren köylerin hudutları içinde anız ve benzeri bitki örtüsü ile il sınırları içerisinde ormanlarının tamamında ateş yakmanın yasak olduğu hatırlatılarak, “15 Haziran 2022 tarihinden 31 Ekim 2022 tarihine kadar Pülümür ve Munzur vadilerinde ateşli, ateşsiz piknik yapmak, kamp yapmak, çadır kurmak yasaktır.

  Mahalli köylülerin işi gereği ormana giriş ve çıkışları dışında izinsiz olarak ormanlara giriş ve çıkış yasaklanmıştır. Köy muhtarları, köy bekçileri vasıtasıyla gerekli gözetmeler yaptırılarak şüpheli şahısların tespiti halinde derhal güvenlik güçlerine ve orman teşkilatına haber vereceklerdir” denildi. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler