TRY - Türk Lirası
EUR
16,8921
USD
15,9722
GBP
19,9272
CNY
2,3931
13 C
Ankara
16.7 C
İstanbul
20.7 C
İzmir
20 Mayıs 2022, Cuma
Diğer
  Ana SayfaÖne ÇıkanTunceli ve Elazığ'da sağanak

  Tunceli ve Elazığ’da sağanak

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Tunceli ve Elazığ’da sağanakla birlikte etkili olan dolu hayatı olumsuz etkiledi. Tunceli’nin Nazımiye ilçesinde her yıl binlerce kişinin adak adamak için gittiği Düzgün Baba dağ yolunda düşen kaya parçaları, iş makineleriyle temizlendi.

  Tunceli ve Elazığ’da etkili olan şiddetli yağış ve dolu yaşamı olumsuz etkiledi. Tunceli’nin Nazımiye ilçesinde bulunan ve her yıl binlerce kişinin adak adamak için gittiği Düzgün Baba dağ yolunda şiddetli yağışla birlikte kaya parçaları düştü. İstanbul’dan gelen turist kafilesi kapanan yolda  mahsur kaldı. Kafile, İl Özel İdaresi ve Nazımiye Belediyesi ekiplerinin yolu açmasıyla bölgeden ayrıldı. 

  Tuncel ve elazığ'da sağanak
  Tuncel ve Elazığ’da sağanak

  Düzgün Baba Cemevi Başkanı Sinan Kırmızıçiçek, “İki gündür aralıksız yağıştan dolayı kaya parçaları yola döküldü. Biz yıllardır böyle bir yağış görmedik. İstanbul’dan ziyaretçiler gelmişlerdi. Yağıştan dolayı mahsur kaldılar. Nazımiye Belediyesi ve İl Özel İdaresi’ne durumu bildirdik. İş makineleriyle gelip yolları temizlediler” dedi.

  Elazığ’da da etkili olan sağanak ve dolu nedeniyle cadde ve sokaklarda su birikintisi oluştu. Sürücüler ilerlemekte güçlük çekti.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler