TRY - Türk Lirası
EUR
20,728
USD
18,819
GBP
23,304
CNY
2,792
2 Şubat 2023, Perşembe
Ana SayfaHaberlerYaşamTunca Köprüsü araç ve yaya trafiğine kapatıldı

Tunca Köprüsü araç ve yaya trafiğine kapatıldı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Edirne’de devam eden Halkalı-Kapıkule Hızlı Tren çalışmaları kapsamında, tarihi Tunca Köprüsü araç ve yaya trafiğine kapatıldı.

Edirne ile Pazarkule Sınır Kapısı’nın da bulunduğu Karaağaç Mahallesi’nin bağlantısını sağlayan köprüyü kullanmak isteyenler Dr. Mehmet Müezzinoğlu Köprüsü’ne yönlendirildi.

Tunca köprüsü araç ve yaya trafiğine kapatıldı
Tunca Köprüsü araç ve yaya trafiğine kapatıldı

Edirne ile İstanbul arasında ulaşımı 1 saat 20 dakikaya düşürecek, 2019 yılının haziran ayında yapımına başlanan Halkalı- Kapıkule Hızlı Tren Hattı çalışmaları devam ediyor. Çalışmaların Edirne ayağında, hattın yakınında bulunan tarihi Tunca Köprüsü 3 gün süreyle araç ve yaya ulaşımına kapatıldı. Şantiye alanında bir yandan çalışmalar hızla sürerken, kent merkezi ile Pazarkule Sınır Kapısı’nın da bulunduğu Karaağaç Mahallesi’ne köprüyü kullanarak geçmek isteyen vatandaşlar, Dr. Mehmet Müezzinoğlu Köprüsü’ne yönlendirildi.

Hattın yapımının köprüye paralel olarak devam ettiği bölgede, rayların geçeceği çizgiler belirlenirken, çalışmalar bir yandan Kapıkule Sınır Kapısı’na doğru ilerlemeye devam ediyor. Tarihi Tunca Köprüsü’nün 29 Aralık’a kadar araç ve yaya trafiğine kapalı olacağı belirtildi.

Edirne'de devam eden halkalı-kapıkule hızlı tren çalışmaları kapsamında, tarihi tunca köprüsü araç ve yaya trafiğine kapatıldı.
Edirne’de devam eden Halkalı-Kapıkule Hızlı Tren çalışmaları kapsamında, tarihi Tunca Köprüsü araç ve yaya trafiğine kapatıldı.

HALKALI-KAPIKULE HIZLI TREN ÇALIŞMASI

Edirne Valiliği’nden geçen günlerde yapılan paylaşımda, 2019 yılının haziran ayında yapımına başlanana Halkalı- Kapıkule Hızlı Tren Hattı’nın, Çerkezköy’den Kapıkule’ye kadar olan hattaki çalışmaların 2024 yılı içerisinde bitirilmesinin planlandığı bildirildi. Geri kalan kısmında 2 etap daha bulunan projede Halkalı- Ispartakule ve Ispartakule- Çerkezköy hatlarındaki çalışmalarla ilgili olarak da ihale süreçlerinin tamamlandığı belirtilen açıklamada, sözleşme sürecinin devam etiği aktarıldı. Açıklamada, bu hatların da bitiği zaman Halkalı’dan Kapıkule’ye kadar olan yolculuğun 1 saat 20 dakikaya kadar düşmüş olacağı ifade edildi.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler