TRY - Türk Lirası
EUR
17,8441
USD
18,4157
GBP
19,9967
CNY
2,5834
17.6 C
Ankara
19 C
İstanbul
22 C
İzmir
25 Eylül 2022, Pazar
Ana SayfaYazarlarTüm insanlığa (geleceğe)

Tüm insanlığa (geleceğe)

Gizem Abanoz
Gizem Abanozhttps://haberton.com/
Gizem Abanoz, 28 yaşında. Hasta kabul eğitimi, temel tiyatro eğitimi ve temel oyunculuk eğitimi aldı. Aktif olarak oyunculuk yapmakta. Wattpad'te yazılar yazıyor.

Haftanın Öne Çıkanları

Tüm insanlığa sesleniyorum; Hani bir varmış bir yokmuş ya masallar hep böyle başlar, dünya da bizlerin geçici olduğu rüyadan uyanınca son bulacağımız yer. Bu nedenle de gelecek nesillerimiz için dünyayı kirletmeden, yormadan geleceğe zarar vermeden yaşayalım, yaşatalım.

Tam umut edersiniz olmaz, tam hayal kurarsınız ertesi sabah olduğunda o hayalinizi gerçekleşmeyeceğinizi anlarsınız ya, işte tam o evrede dünyanın şu an ki hali, dünya sanki nefes almaktan vazgeçmiş; tüm yorgunluğunu omuzlarına dökülen yağmura bırakmış gibi, yağmurda dünyanın her yerine aktığı için yine kendine dönüyor o kasvet.

Küresel ısınma, yeşillerin yok oluşu mevsimlerin artık 4 mevsim değil de sanki dünya yaratıldığından bu yana hep iki mevsimmiş gibi yaşamaya başlayan o insanlık, sorgulamak hayatı, neden böyle oldu niye bu hale geldi dünya.. Dünyanın üzerinde insanları taşımanın yorgunluğu var, insanların kendi yaşam alanlarını kirletmesi var ve bundan hiç şikayet etmeyen yine insan yine insan..

Tum insanliga gelecege 1 - yazarlar - haberton
Tüm insanlığa (geleceğe)

Ormanları yakan, binalar yapan nefes almayı zorlaştırmak için uğraşan türlü insan var, Peki neden var?
Yürümeyi isteyip de henüz yürüyemeyen bebeğe benzer, doğasız dünya, dünyanın sırtında bir sürü sorumluluk var aslında, bizim yapmamız gerekenleri kendi üstleniyor olması.

İflasın eşiğine gelen yaşamın durumu gözler önünde dahi olsa, kör olmuş sırtımızı çevirmişiz hakkını vererek yaşamaya. Kirletmişiz dünyayı önce farkında olmadan sonra bile isteye. Egzoz dumanı, sobadan çıkan duman, sıkılan parfümler, içilen sigaralar, denize atılan yığınla çöp..

Yağmura hasret kalan dünya var ileride suya hasret kalacak milyonlarca insan var. Neden bunlar hep neden? Nasılsa ölüp gideceğim düşüncesiyle, sonra ki nesli düşünmeden, gelecekteki çocuklarını, çocukları, geleceğin yaşlılarını yani aslında kendi geleceklerini hiçe sayan koca nesil var. Bunun beraberinde gelen, yaşı kemale ermiş fakat hala bilinçli yaşamaya zorlananlar.

Hani bir varmış bir yokmuş ya masallar hep böyle başlar, dünya da bizlerin geçici olduğu rüyadan uyanınca son bulacağımız yer. Burası da bizim dünyamızda ki masalımız. Dünyayı kirletmeden, yormadan geleceğe zarar vermeden yaşayalım, yaşatalım.

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler