TRY - Türk Lirası
EUR
20,522
USD
19,034
GBP
23,273
CNY
2,771
25 Mart 2023, Cumartesi
Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerTüm camilerde deprem mağdurları için dua edildi

Tüm camilerde deprem mağdurları için dua edildi

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Ülke genelindeki tüm camilerde cuma namazı öncesi deprem mağdurları için dualar edildi. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş da Ankara Ahmet Hamdi Akseki Camii’nde dua etti.

Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, ülke genelindeki tüm camilerde cuma namazı öncesi deprem mağdurları için Kur’an-ı Kerim okundu ve dualar edildi. Diyanet İşleri Başkanı Erbaş da cuma namazı öncesi Ankara Ahmet Hamdi Akseki Camii’nde ‘asrın felaketi’ olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenenler için dua etti.

Tum camilerde deprem magdurlari icin dua edildiz - yerel haberler - haberton
Tüm camilerde deprem mağdurları için dua edildi

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından yaptığı duada, “İlahi Ya Rabbi! Millet olarak deprem gerçeğiyle bir kez daha karşılaştık. Vefat eden kardeşlerimiz var. Göçük altında kalan kardeşlerimiz var. Senden şifa bekleyen kardeşlerimiz var. Ahirete irtihal eden kardeşlerimize rahmet eyle Allah’ım! Ailelerine, yakınlarına ve milletimize sabr-ı cemil ihsan eyle Allah’ım. Göçük altında kalan kardeşlerimizin sağ salim çıkmalarını nasip eyle Allah’ım. Hastalarımıza Şafi isminle acil şifalar ver Allah’ım. Göçük altında kalanları kurtarmak için canla başla gayret gösteren bütün kardeşlerimize güç ve kuvvet ver, onlara kolaylıklar ihsan eyle Allah’ım. Bu çetin günlerde rahmet ve inayetine her zamankinden daha çok muhtacız. Bizlere yardım eyle Allah’ım” dedi. 

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler