TRY - Türk Lirası
EUR
19,634
USD
18,634
GBP
22,920
CNY
2,653
3 Aralık 2022, Cumartesi
Ana SayfaYazarlarTüketiyoruz işte...

Tüketiyoruz işte…

Hurşide Taslak
Hurşide Taslakhttps://haberton.com/
Hurşide Taslak, 25.07.1996 tarihinde Kahramanmaraş/Türkoğlu ilçesinde doğdu. Mersin Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi 2019 sosyoloji bölümü mezunu. 2020-2021 Eğitim -Öğretim yılı Mersin Özel Bilimkent Kolejinde bir yıl rehber öğretmen ve felsefe grubu öğretmeni olarak görev yaptı. Hobileri arasında yazmak, okumak, bir konu hakkında tartışmak önde gelir.

Haftanın Öne Çıkanları

Tüketiyoruz işte… Her şeyden önce sevgiyi, saygıyı, iyiliği tüketiyoruz. Zaman ve mekân sınırlamasına takılmadan tüketiyoruz.

Sevginin, sevmenin zamanı mekanı mı olurmuş diyorsunuz belki de. Bir yerde haklılık payınız olsa da asıl mesele öncelikle sevginin kutsallığına inanarak onu ilmek ilmek hayata dokuyabilmektir.

İnsan hayatı her şeyi çabucak yaşayıp tüketecek kadar basite alınamaz. Hayat dediğimiz bu yolculukta aceleci olduğumuz kadar aynı zamanda doyumsuzuz da. Eğer sevginin kutsallığına inanmış olsaydık, anında doruk yaşantı geçirip ‘sıradaki’ diyebilme rahatlığını elde edemezdik.

Saygıyı tüketiyoruz: Saygı göstermeden saygı görmeyi bekliyoruz. İnsan olmanın hakkını veremiyoruz. Güleryüzü, hoşgörüyü, teşekkürü olabildiğince birbirimizden esirgiyoruz. ‘Hep ben’ demekten ‘biz olma’nın varlığını unutuyoruz. Peki çok çabuk tükettiğimiz bu sevginin, saygının iyiliğin yerini doldurabiliyor muyuz tekrar?

Tükettiğimiz kadar, üretebilseydik keşke ama ne tüketilen sevginin, saygının yerini doldurabiliyoruz ne de yaşananlardan ders çıkarıyoruz. Ne acelemiz vardı ki? Oysa ki yaşamak sevginin varlığı ve sürekliliği ile anlamlıydı. Oysa ki yaşamak iki insanın birbirine hediye ettiği tebessüm kadar basitti.

İnsan yerine koyamayacağı değerlerin kıymetini bilmeli. Beslendiğimiz bu can suyu ‘sevgi, saygı’yı tüketmeyelim. Zira tüketirsek tükeniriz. Sevgiyle kalın.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler