TRY - Türk Lirası
EUR
10,3120
USD
8,9299
GBP
12,1372
CNY
1,3848
RUB
0,1241
11.4 C
Ankara
13.8 C
İstanbul
14.9 C
İzmir
18 Ekim 2021, Pazartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerTÜBİTAK 4007 Mezopotamya Bilim Şenlikleri başladı

  TÜBİTAK 4007 Mezopotamya Bilim Şenlikleri başladı

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Diyarbakır’da 3gün sürecek TÜBİTAK 4007 Mezopotamya Bilim Şenlikleri başladı; programa Diyarbakır Valisi ve çok sayıda öğrenci katıldı

  Diyarbakır’da, 3 gün sürecek olan ve yüzlerce projeyi kapsayan ‘TÜBİTAK 4007 Mezopotamya Bilim Şenlikleri’ başladı. Vali Münir Karaloğlu, şehrin 40 yılının çalındığını söyleyerek, “5 yıldır şehrimizde ve ülkemizde huzur var. Biz de artık bu konularla ilgileniyoruz” dedi.

  Diyarbakır Valiliği ve TÜBİTAK’ın destekleriyle Milli Eğitim Müdürlüğü’nün koordinasyonunda, 3 gün sürecek ‘TÜBİTAK 4007 Mezopotamya Bilim Şenlikleri’, Yenişehir ilçesindeki Sümerpark’ta başladı. Yüzlerce projeyi içinde barındıran programa Vali Münir Karaloğlu, İl Emniyet Müdürü Dr. Hüseyin Aşkın, İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Aslan ve kamu kurum görevlileri ile çok sayıda öğrenci katıldı.

  Programda konuşan Vali Karaloğlu, “Maalesef bu şehrin 40 yılını bizden çaldılar. Bu ülkeden ve sizden çaldılar. Çok gereksiz konularla fitneyle bozgunculukla bu milleti farklı işlerle uğraştırdılar ama Allah’a hamdolsun; son 5 yıldır devletimiz, milletimizle beraber kurmuş olduğu büyük güç ile bölgede fitne çıkaran, bozgunculuk yapanlar, çocukları istismar eden, çocukları kandırıp onların hayatını söndüren hain örgütlerin belleri kırıldı. 5 yıldır şehrimizde ve ülkemizde huzur var. Biz de artık bu konularla ilgileniyoruz” dedi. 

  Konuşmaların ardından Vali Karaloğlu ve beraberindekiler, kurdele kesti. Kurulan çadırları ziyaret eden Karaloğlu, eğitimcilerden bilgi aldı. Karaloğlu, deney laboratuvarında kimyasal maddelerden oluşan karışım yaparak, köpük attı. Program alanında ayrıca AFAD, Türk Kızılay ve İl Sağlık Müdürlüğü’nün çadırlarında, şenlik alanına gelenlere bilgi verilecek.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler