TRY - Türk Lirası
EUR
17,4106
USD
16,2180
GBP
20,4819
CNY
2,4211
29 C
Ankara
31.6 C
İstanbul
32.7 C
İzmir
29 Mayıs 2022, Pazar
Diğer
  Ana SayfaHaberlerİş DünyasıTSE belgesi olan yerden rapor alın

  TSE belgesi olan yerden rapor alın

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Ekspertiz uzmanı Sadrettin Köseoğlu, “Mağduriyetlerin olmaması için mutlaka TSE belgesi olan yerden rapor alın” açıklaması yaptı.

  Son zamanlarda artan sahte oto ekspertiz raporlarıyla hasarlı araçlar sorunsuz gösterilirken ekspertiz uzmanı Sadrettin Köseoğlu, “Elimizde ekspertiz raporunda sorunsuz olduğu yazılan bir araç var fakat aracın tavanı komple değişmiş. Böyle mağduriyetlerin olmaması için mutlaka TSE belgesi olan yerlerden rapor alınmalı” dedi.

  Tse belgesi olan yerden rapor alın
  TSE belgesi olan yerden rapor alın

  Sıfır araç fiyatlarındaki artışın ardından ikinci el araçlara talep artarken, bazı satıcılar sahte ekspertiz raporlarıyla hasarlı araçlarını ‘kusursuz’ olarak gösterip satmaya başladı. Son zamanlarda artan sahte ekspertiz raporları çok sayıda vatandaşın mağdur olmasına sebep oldu. Ekspertiz uzmanı Sadrettin Köseoğlu, kendilerine gelen bir aracında sahte ekspertiz raporuyla hasarsız ve kusursuz gösterildiğini fakat aracın tavanının komple değiştiğini belirtti.

  Köseoğlu, “Ekspertiz raporu yaptırılacak yerin TSE belgesi var mı, kurumsal mı buna dikkat etmek lazım. TSE belgesini devlet veriyor. Eğer TSE belgesi yoksa orada muhatap bulamazsınız. Ekspertiz raporlarının ön yüzünde TSE belgesinin numarası yazıyor. Bunu sorgulatırsınız, eğer onayı varsa görürsünüz. Bununla ilgili çok fazla mağdur insan var. Ekspertiz yaptırıyor, sahte belge veriyorlar, ondan sonra bu insanlar problem yaşıyor. Bunun önüne geçmenin tek yolu kurumsal yerlerden rapor aldırmak.

  Ekspertiz uzmanı sadrettin köseoğlu,
  Ekspertiz uzmanı Sadrettin Köseoğlu, “Mağduriyetlerin olmaması için mutlaka TSE belgesi olan yerden rapor alın” açıklaması yaptı.

  Onun dışındaki bir yerde yaptırırsanız muhatap bulamazsınız. Şu an 2. el pazarı hızlı. Yazın zaten 2. el pazarı hızlı oluyor. Önümüz bayram, onun da verdiği bir yoğunluk var. Dolayısıyla dikkat etmekte fayda var. Mesela bizim elimizde bir araba var. Bu arabayı temiz diye satmışlar. Dışına baktığınızda parlıyor araba ama baktığınız zaman arabanın tavanı değişmiş” dedi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler