30.1 C
Ankara
29.2 C
İstanbul
35 C
İzmir
Çarşamba, Ağustos 4, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerDış HaberlerTrump'ın yargılaması için karar tasarısı Senato'da

  Trump’ın yargılaması için karar tasarısı Senato’da

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  ABD Temsilciler Meclisi, eski Başkan Donald Trump’ın yargılamasında, sürecinin başlatılması için gerekçeyi içeren tasarıyı Senato’ya sundu.

  ABD eski Başkanı Donald Trump’ın görevi Joe Biden’a devretmesinin ardından dünyanın gözü Trump’ın azil sürecine çevrildi. 

  İSYANA TEŞVİKLE SUÇLANIYOR

  Temsilciler Meclisi, eski Başkan Donald Trump hakkında azil sürecinin başlatılması için gerekçeyi içeren tasarıyı Senato’ya sundu. Donald Trump, Kongre saldırısı öncesi ‘destekçilerini isyana teşvik etmekle’ suçlanıyor. Temsilciler Meclisi’nin dokuz Demokrat üyesi geleneksel olarak azil gerekçesini içeren tasarıyı Senato’ya verdi. Trump hakkında azil soruşturması başlatılması yönündeki karar tasarısı Temsilciler Meclisi’nde 197’ye karşı 232 oyla kabul edilmişti.

  İLK DAVA 8 ŞUBAT’TA GÖRÜLECEK

  Trump‘ın Senato’daki azil davasının da 8 Şubat’ta görülmeye başlanması bekleniyor. Senato, Trump’ın suçlu olup olmadığına dair yargılama ve oylama yapacak. Azil duruşmasını ABD Senatosu’nda en uzun süre görev yapan Demokrat Senatör Patrick Leahy yönetecek.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler