TRY - Türk Lirası
EUR
18,1227
USD
18,5025
GBP
20,5914
CNY
2,6001
14.1 C
Ankara
17.6 C
İstanbul
18 C
İzmir
3 Ekim 2022, Pazartesi
Ana SayfaHaberlerDış HaberlerTrump'ın evine FBI baskını

Trump’ın evine FBI baskını

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Eski ABD Başkanı Donalt Trump’ın evine FBI baskını. Trump, Florida eyaletindeki Palm Beach’te bulunan evinin ABD Federal Soruşturma Bürosu (FBI) tarafından basıldığını duyurdu.

ABD eski Başkanı Donald Trump, Florida eyaletindeki Palm Beach’teki Mar-a-Lago’da bulunan evinin FBI tarafından basıldığını duyurdu. Trump konuya dair yaptığı yazılı açıklamada, durumu ‘ulus için karanlık zamanlar’ olarak nitelendirirken, daha önce bir ABD Başkanının böyle bir durumla karşı karşıya kalmadığını vurguladı.

Evine yapılan baskının ‘gerekli’ ve ‘uygun’ olmadığını söyleyen Trump, “Böyle bir saldırı ancak 3’üncü dünya ülkelerinde gerçekleşebilir. Bu, savcılığın görevi kötüye kullanması, adalet sisteminin bir silaha çevrilmesi ve 2024’te başkanlığa aday olmamı umutsuzca istemeyen radikal sol Demokratların saldırısıdır” ifadelerine yer verdi.

Eski abd başkanı donalt trump'ın evine fbi baskını. Trump, florida eyaletindeki palm beach’te bulunan evinin abd federal soruşturma bürosu (fbi) tarafından basıldığını duyurdu.
Eski ABD Başkanı Donalt Trump’ın evine FBI baskını. Trump, Florida eyaletindeki Palm Beach’te bulunan evinin ABD Federal Soruşturma Bürosu (FBI) tarafından basıldığını duyurdu.

“KASAMA BİLE GİRDİLER”

Ayrıca Trump, FBI’ın, evinde bulunan bir kasaya da eriştiğini söyleyerek ilgili baskını, 1972-1974 yılları arasında dönemin ABD Başkanı Richard Nixon yönetimi sırasında yaşanan ‘Watergate’ skandalına benzeterek, “Kasama bile girdiler! Bununla, ajanların Demokrat Ulusal Komite’ye girdiği Watergate arasındaki fark nedir? Burada, tersine, Demokratlar Amerika Birleşik Devletleri’nin 45’inci Başkanının evine girdi” dedi.

Öte yandan, ABD medyasında yer alan haberlerde, Trump’ın evine yönelik gerçekleştirilen FBI aramasının, Trump’ın başkanlığı kaybettikten sonra Florida’daki evine getirilmiş olabilecek gizli belgeler de dahil olmak üzere başkanlık belgelerinin ele alınmasıyla ilgili soruşturmanın bir parçası olduğu ifade edildi.

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler