16.4 C
Ankara
17.9 C
İstanbul
21 C
İzmir
Perşembe, Nisan 22, 2021
Diğer
  Ana SayfaÖne ÇıkanTren seferleri 1 yıl sonra yeniden başlandı

  Tren seferleri 1 yıl sonra yeniden başlandı

  Avatar
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Okunmalı

  Batman’da, koronavirüs tedbirleri kapsamında ara verilen tren seferleri 1 yıl sonra yeniden başlandı.

  Gar Müdürü Şazil Baran, yolculukların Hayat Eve Sığar (HES) koduyla yapıldığını söyledi.

  Batman‘da, pandemi tedbirleri nedeniyle 30 Mart 2020’den beri yapılamayan tren seferleri, kontrollü normalleşmenin ardından bugün tekrar başladı. Trenler istasyonda dezenfekte edildikten sonra seferlere çıkıldığını belirten Batman Gar Müdürü Şazil Baran, yolculukların HES koduyla yapıldığını söyledi.

  Baran, “Gar Müdürlüğü’ne gelen yolcular, ateş ölçerle salona alınıyor. Maske şartıyla birlikte HES kodunu göstermek zorunda olan yolcuların ateşi ölçüldükten sonra trene alınıyor. İlk seferi Diyarbakır’a yaptık. Sabah 30, öğle saatlerinde ise 70 civarında yolcuyu istasyonumuzdan uğurladık” dedi.

  Tren seferleri 1 yıl sonra yeniden başlandı
  Tren seferleri 1 yıl sonra yeniden başlandı

  Seferlerin başlamasına sevindiklerini belirten yolculardan Zülfi İnan, “Koronavirüs tedbirleri nedeniyle sıkı kontrollerden geçiyoruz. HES koduyla yolcular trene alınıyor. Daha önce Diyarbakır’a gitmek için minibüse 25 TL veriyorduk, trene ise 7 lira ödüyoruz. Seferlerin başlamasına sevindik” diye konuştu.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler