TRY - Türk Lirası
EUR
19,316
USD
18,636
GBP
22,375
CNY
2,603
29 Kasım 2022, Salı
Ana SayfaHaberlerSpor HaberleriTrabzonspor 2 Mart'ı "Dünya Kasketliler Günü" ilan etti

Trabzonspor 2 Mart’ı “Dünya Kasketliler Günü” ilan etti

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Süper Lig’de başarılı bir sezon geçiren ve şampiyonluğu erken ilan etmeye hazırlanan Trabzonspor, yılın 61’inci günü olan 2 Mart tarihini ‘Dünya Kasketliler Günü’ ilan etti.

Trabzonspor’un başarılarla dolu tarihinin sembolü olarak kabul edilen kasket, bordo mavililerin yıllar sonra yeniden şampiyonluğa hazırlandığı 2021-22 sezonunda yeniden ön plana çıktı. Teknik direktör Abdullah Avcı’nın ligin ilk devresinde kazandığı maçlardan sonra takmaya başladığı kasket şampiyonluğun sembolü haline geldi. Süper Lig’de şampiyonluğu erken ilan etmeye hazırlanan Trabzonspor, yılın 61’inci gününe karşılık gelen 2 Mart tarihini ‘Dünya Kasketliler Günü’ ilan etti.

Trabzonspor 2 Mart'ı
Trabzonspor 2 Mart’ı “Dünya Kasketliler Günü” ilan etti

‘KASKET YALNIZCA AKSESUAR DEĞİL, DURUŞTUR’

Trabzonspor Kulübü’nün sosyal medya hesaplarından, kulübün efsane başkanları Ahmet Suat Özyazıcı, Özkan Sümer ve Teknik Direktör Abdullah Avcı’nın görüntülerinin yer aldığı videolu paylaşımda, “Bizim için “kasket” yalnızca bir aksesuar değil; bir duruştur. İlk şampiyon teknik direktörümüz Ahmet Suat Özyazıcı’yla başlayan, bir başka büyük isim; Özkan Sümer’le devam eden bir gelenektir. Teknik Direktörümüz Abdullah Avcı’nın bizlere yeniden hatırlattığı şanlı tarihimizdir. Kasket Trabzonspor’un bir halk takımı olduğunu söyler.

Süper Lig’de başarılı bir sezon geçiren ve şampiyonluğu erken ilan etmeye hazırlanan Trabzonspor, yılın 61’inci günü olan 2 Mart tarihini ‘Dünya Kasketliler Günü' ilan etti.
Süper Lig’de başarılı bir sezon geçiren ve şampiyonluğu erken ilan etmeye hazırlanan Trabzonspor, yılın 61’inci günü olan 2 Mart tarihini ‘Dünya Kasketliler Günü’ ilan etti.

Bizim hocamız da taraftarımız da kasket takar. Hepimizin yüreği Trabzonspor için atar. Kasket samimiyettir. Dürüstlüktür. Vefadır kasket. Geçmiş ile gelecek arasında bir duygu köprüsü, nesiller arası bir selamdır. Trabzonspor camiası olarak, her yılın 61’inci gününü Dünya Kasketliler Günü ilan ediyoruz. Camia olarak başımızın üstünde yeri olan tüm değerlere sahip çıkıyor; taraftarlarımızı ve tüm futbolseverleri kasket takarak bu değerlere verdikleri önemi göstermeye çağırıyoruz” ifadelerine yer verildi.

Fikrinizi Belirtin

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler