TRY - Türk Lirası
EUR
18,3979
USD
17,9627
GBP
21,7606
CNY
2,6567
23.8 C
Ankara
22.9 C
İstanbul
24.7 C
İzmir
15 Ağustos 2022, Pazartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerTrabzon'da, 'Uluslararası Horon Festivali'

  Trabzon’da, ‘Uluslararası Horon Festivali’

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Trabzon’da ‘61 Ülke El Ele Hayde Horona’ sloganıyla bu yıl 2’ncisi düzenlenen Uluslararası Horon Festivali, kortej yürüyüşü ve konuk ülkelerin halk dansları topluluklarının gösterileri ile başladı.

  Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Valiliğin desteği ile ‘61 Ülke El Ele Hayde Horona’ sloganıyla bu yıl 2’ncisi düzenlenen ve 4 gün sürecek Uluslararası Horon Festivali açılışı için Atatürk Alanı önünden kortej yürüyüşü gerçekleştirildi. 61 ülkeden halk dansları ekiplerinin katıldığı kortej yürüyüşü sırasında ülkelerinin bayrakları eşliğinde yürüyen katılımcılar, Kahramanmaraş Caddesi üzerinden Hüseyin Avni Aker Millet Bahçesi’ne ulaştı.

  Trabzonda uluslararasi horon festivali 1 - yerel haberler - haberton
  Trabzon’da, ‘uluslararası horon festivali’

  EL ELE HORON

  Ülkelerin halk dansları ekiplerinden temsilciler el ele vererek kemençe eşliğinde horon gösterisi sundu. Türkiye’nin yanı sıra Çeçenistan, Endonezya, Filistin, Gürcistan, Hindistan, İran, Kıbrıs, Kosova, Moldova, Polonya, Rusya, Sırbistan, Ürdün ve Yunanistan temsilcilerinin horon gösterisi izleyenlerden alkış aldı. Etkinlik ülkelerin halk dansları gösterileri ve düzenlenen konserlerle sona erdi.

  Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, şehri daha çekici, keyifli ve yaşanabilir bir şehir haline getirmek için gayretle çalıştıklarını belirterek, “Bu şehri daha keyifli bir şehir yapmanın en kestirme yolu şehirdeki kültür ve sanat etkinlikler ile spor faaliyetleri arttırmaktır. Bu çerçevede bizde şehrimizi kültür ve sanat etkinlikleri ile donatmak için çok büyük bir gayret gösteriyoruz” dedi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler