TRY - Türk Lirası
EUR
20,198
USD
18,829
GBP
22,743
CNY
2,773
8 Şubat 2023, Çarşamba
Ana SayfaHaberlerYaşamTrabzon'da 'Kedi köyü' oluşturan öğretmene plaket

Trabzon’da ‘Kedi köyü’ oluşturan öğretmene plaket

Tuğba Öztürk
Tuğba Öztürkhttps://haberton.com
Ankara doğumlu, Gazi Üniversitesi Basın Yayın mezunu, Medya ve İletişim konularına ilgili olan Haberton Muhabiri!

Haftanın Öne Çıkanları

Trabzon’da, kediler için oluşturduğu yaşam alanına ‘kedi köyü’ adını veren öğretmen Necmi Aksu’ya, görev yaptığı okul tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde ‘örnek öğretmen’ plaketi verildi.

Kentteki Aydınlıkevler İmam Hatip Ortaokulu’nda beden eğitimi öğretmenliği yapan Necmi Aksu, kaleme aldığı ‘Yasemin’ adlı romanının satış geliri ile 700 metrekarelik arsa kiraladı.

Aksu, ‘kedi köyü’ adı ile özel yaşam alanı oluşturup, tel örgüyle çevirdiği arsada, hasta, engelli ile yavru olmak üzere 200 kedinin bakımını üstlendi. Öğrencilerine hayvan sevgisini aşılamak isteyen Aksu, görev yaptığı okula da 3 kedi evi yerleştirdi. Bakımı ve beslenmeleri öğrenciler tarafından yapılan kediler, okullun maskotu haline geldi. 

Okul yönetimi, oluşturduğu ‘Kedi köyü’ farkındalığı ile hayvansever öğretmen Necmi Aksu’ya, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde sürpriz yaparak, kendisine ‘örnek öğretmen’ plaketi takdim etti.

Trabzonda kedi koyu olusturan ogretmene plaketg - yaşam - haberton
Trabzon’da ‘kedi köyü’ oluşturan öğretmene plaket

‘HAYVAN SEVGİSİ İLE BÜYÜYORLAR’

Çocuklara hayvan sevgisinin küçük yaşta verilmesi gerektiğini belirten Necmi Aksu, “Çocuklarımız hayvan sevgisi ile büyümeli. Okulumuzun bahçesine kedi evleri koyduk ve buraya sahipsiz kedileri getirdik. Burada kedilerin bakımlarını öğrenciler üstleniyor. Hem sorumluluk sahibi oluyorlar hem de hayvan sevgisi ile büyüyorlar. Bu durum çocukların derslerine de olumlu yansıdı. Her teneffüs çocuklar kedilerin yanına koşuyorlar. Sularını değiştiriyorlar, seviyorlar” diye konuştu.

‘ÇOK OLUMLU TEPKİLER ALIYORUZ’

Trabzonda kedi koyu olusturan ogretmene plaketd - yaşam - haberton
Trabzon’da, kediler için oluşturduğu yaşam alanına ‘kedi köyü’ adını veren öğretmen necmi aksu’ya, görev yaptığı okul tarafından 24 kasım öğretmenler günü’nde ‘örnek öğretmen’ plaketi verildi.

Okul Müdürü Muhammet Ali Danışman da kedilerin çocuklara olumlu katkıları olduğunu anlatarak, “Hayvan sevgisi dinimizin vazgeçilmez unsuru, kültürümüzün de bir parçası. Biz çocuklarımız hayvan sevgisi ile büyüsün, vicdan sahibi olsunlar istedik ve okul olarak kedi sahiplendik. Onlara burada yaşam alanı oluşturduk. Çocuklarımız hayvanları, canlıları sevmeyi ve onlara merhamet etmeyi öğrendiler. Çok olumlu tepkiler alıyoruz. Çocuklarımız hayvan sevgisinin yanında sorumluluk sahibi olmayı da öğreniyorlar” dedi.

‘KEDİLERİ ÇOK SEVİYORUM’

Okul öğrencilerinden Ebrar Zümra Kotbaş ise “Kedileri çok seviyorum. Sokakta bulunan kedilere besleme yapıyorum. Onlara harçlıklarımla mama alıyorum. Evimde de kedim olsun çok isterdim. Ama evimiz kedi için uygun olmadığından annem eve kedi almama izin vermiyor. Hayvan sevgimi, kedi sevgimi burada okulda bulunan kedilerle gideriyorum” diye konuştu.  

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler