28 C
Ankara
26.5 C
İstanbul
35 C
İzmir
Salı, Ağustos 3, 2021
Diğer
  Ana SayfaYazarlarTosuncuk geri geliyor

  Tosuncuk geri geliyor

  Avatar of onur savaş
  Onur Savaşhttps://haberton.com
  Onur Savaş, 1982 yılında Yalova doğumlu. 2006 yılında Uludağ Üniversitesi'nden Makina Mühendisi olarak mezun oldu. 2009-2015 yılları arasında Dünyanın çeşitli şehirlerinde maratonlar koştu. 2015 yılında maraton maceralarını ve seyahatlerini anlatan START isimli kitabı yazdı. Bu kitap dışında üç romanı daha bulunmaktadır.

  Son Dakika Haberleri

  Sevgili okurlar Çiftlik Bankın sahibi meşhur dolandırıcı Tosuncuk çarşamba günü Brezilya’da teslim oldu, Tosuncuk geri geliyor.

  Tosuncuk binlerce kişiyi dolandırmış ve milyonlarca lira ile yurt dışına kaçmıştı. Bu ülke kısa yoldan zengin olma vaadi veren ne bankerler ne dolandırıcılar görmüştü. Tosuncuk da onlardan biri. Bu tip dolandırıcıları ortaya çıkartan onlara parasını yatırmaya gönüllü olan halk. Şeyh uçmaz, müridi uçurur misali. Para insanların putu olmuş. Kısa yoldan zengin olma hayali tosuncuklara kanan insanın mantığını by pass ediyor.

  Aç gözlü insan ufukta balya balya paraları görünce yatırım yaptığı sistemde mantık hatası olduğunu ve herkese vaat edilen paranın ödenemeyeceğini algılayamıyor. Tosuncukların sistemi; aç gözlü zengin olmak isteyen insanlar ve bir adet dolandırıcıdan oluşuyor. Sistem hep aynı. Sonunda sisteme parasını yatıran sözde uyanıklar ellerinde ki paralardan da oluyorlar. Halkı dolandıran tosuncuk ise paralarla birlikte ortalıktan kayboluyor. Kaçıyor, kaçıyor…

  Her gece yakalanacağım korkusuyla rahat bir uykuya hasret kalıyor. Korkuyor, saklanıyor. Farkında olmuyor ama çaldığı paralardan kendi hapishanesini inşa ediyor ve sonunda özgür bir hayata hasret kalıyor. Bi taraftan beynini bir solucan gibi kemiren vicdan azabı da cabası. İşte Tosuncuk‘a olan da bu. Çaldı, kaçtı, saklandı ve sonunda bu kaçak hayata karşı psikolojisi dayanmadı ve çöktü teslim oldu. E ne demişler? Alma mazlumun ahını, çıkar aheste aheste.

  60db760094a5498e7b6898fc - yazarlar - haberton

  Şort giyen kız ve gavat bir adam

  Geçen gün İstanbul’da şort giyen bir genç kız sokakta kendini ahlak bekçisi bellemiş bir adamın sözlü tacizine uğradı. Adam kıza ” niye şort giyiyorsun? ” diye çıkışıyordu. Kız telefonuyla bu örümcek kafalı adamı ifşa etti ve ” sana ne lan benim ne giydiğimden. Bana babam bile karışmıyor” dedi. Bu sözde ahlak bekçisi adam ” senin baban gavat ” diyerek kıza hakaret etti.

  Daha sonra bu adamın sosyal medya paylaşımları ortaya çıktı. Kumarhanede çekilmiş fotosu var. Profil resminde bikinili fotoğrafları olan yabancı kadınları takip ettiği ortaya çıktı. Yani anlayacağınız özüyle sözünün bir olmadığı ortaya çıktı. Bu yobaz bastırılmış duygularının patlamasını şort giyen genç kıza yapmış. Bak yobaz; biz Atatürk’ün kurduğu laik ve modern bir ülkede yaşıyoruz. Sen ve senin gibi yobazlar geçmiş çağda kaldı. Bu ülkede şort giymek isteyen şort giyer, örtünmek isteyense örtünür. Buna kimse karışamaz.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler