TRY - Türk Lirası
EUR
16,7983
USD
15,9038
GBP
19,8675
CNY
2,3762
11.2 C
Ankara
15.3 C
İstanbul
18.7 C
İzmir
21 Mayıs 2022, Cumartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerToplu ulaşıma yapılan zamma tepki

  Toplu ulaşıma yapılan zamma tepki

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  İstanbul’da toplu ulaşıma yapılan zamma tepki gösteren bir grup İstanbul Büyükşehir Belediyesi binası önünde toplanarak protesto gösterisi yaptı. 

  Fatih’te bulunan İstanbul Büyükşehir Belediyesi binası karşısında toplanan bir grup toplu ulaşıma yapılan zamları protesto etti. Kendilerini “Gençlik Örgütleri” olarak tanımlayan grup “Ulaşım haktır satılamaz” yazılı pankart ve dövizler açarak, basın açıklaması yaptı.

  Ibb onunde toplu ulasim zammi protestosu 6926 dhaphoto2 - yerel haberler, i̇stanbul haberleri - haberton
  Toplu taşımaya yapılan zamma tepki

  Grup adına açıklamayı okuyan Ulaş Uslu,  “Sosyal medyada ve televizyonlarda ulaşıma getirilmek istenen zamlar bizzat yetkililer tarafından mecburi ve haklı gösterilmeye, toplumun yaşamını daha da çekilmez hale getiren zamlar meşrulaştırılmaya çalışıldı. Fahiş ücretleri ve en temel insani hakların satılmasını kabul etmiyoruz”  ifadelerini kullandı.  Yapılan basın açıklamasını ardından grup İBB binası önünden ayrıldı. Protesto boyunca polis ekipleri çevrede güvenlik önlemi aldı.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler