13.2 C
Ankara
24.1 C
İstanbul
25 C
İzmir
Cumartesi, Eylül 18, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYaşamTOKİ afet bölgelerinde çalışmalarını yürütüyor

  TOKİ afet bölgelerinde çalışmalarını yürütüyor

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ afet bölgelerinde evleri ve iş yerleri zarar gören bölgelerde çalışmalarını yürütürken, vatandaşlara destek olduğunu açıkladı.

  Afetlerden sonra inşaat yapım işlerini yürüttüğünü duyuran Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), hak sahibi belirleme, borçlandırma veya afetzedelere sözleşme imzalatma gibi işlemlerin diğer ilgili kurumlar tarafından yerine getirildiğini açıkladı. Afet bölgelerinde konut projelerini bir bir hayata geçirmeye devam eden TOKİ, Elazığ ve Malatya’da yapımını tamamladığı deprem konutlarını çok kısa bir sürede teslim etti.

  DERELİ VE DOĞANKENT’TE SONA GELİNDİ

  Giresun’da yaşanan sel sonrası konut ve dükkanların inşasına hızla başlayan TOKİ, Dereli ve Doğankent’te projelerini bitirme aşamasına geldiğini açıkladı. Açıklamanın devamında, “İzmir depreminden etkilenen bölgelerde de inşa çalışmaları hızla devam ederken, Rize’de ölüm ve yıkımla sonuçlanan sel ve heyelanların ardından ilçe ve köylerde yeni konutların inşa çalışmalara başlandı. Bütün doğal afetlerde olduğu gibi yangından sonra da yaraların sarılması için yapım inşaatı sorumluluğu yerini getiriliyor. Bunun haricinde borçlandırma, sözleşme imzalatma ve hak sahibi belirleme gibi diğer işler ise sorumlu ilgili diğer kurumlar tarafından yerine getiriliyor” denildi.

  Toki̇ afet bölgelerinde çalışmalarını yürütüyor
  TOKİ afet bölgelerinde çalışmalarını yürütüyor

  1 YIL SONRA TESLİM ETMEYİ HEDEFLİYOR

  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı koordinasyonunda afetler sonrası ilk saatlerde çalışmalarına hız veren, yanan bölgelerde evlerini kaybeden vatandaşlar için yöresel mimariye uygun, ahırı, deposu, bahçesi olan köy evleri projeleri hazırlayarak inşaatlara başlayan TOKİ, yapımına başlanan evlerin 1 yılda tamamlanarak vatandaşlara teslim etmeyi hedefliyor.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler