14 C
Ankara
9.9 C
İstanbul
17.9 C
İzmir
Pazar, Nisan 18, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerKültür ve SanatTipTip sergisi 28 Ocak’ta açılıyor

  TipTip sergisi 28 Ocak’ta açılıyor

  Avatar
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Okunmalı

  Bike Başaran’ın TipTip sergisi, 28 Ocak’ta, Fular’t Sanat Evi’nde açılıyor.

  Kadınların hayatın birçok alanında varolma mücadelesini konu alan Yeditepe Üniversitesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü araştırma görevlisi Bike Başaran’ın “TipTip” isimli sergisi, 28 Ocak’ta, Fular’t Sanat Evi’nde açılıyor.

  Bike Başaran’ın geçtiğimiz 10 yıl içindeki üretimleri arasından seçtiği yağlı boya tablolar ve dokuma tekniği ile üretilmiş portrelerden oluşan “TipTip” isimli sergisi, 28 Ocak’ta açılıyor.

  Tiptip sergisi 28 ocak’ta açılıyor
  TipTip sergisi 28 Ocak’ta açılıyor

  Eserlerinde topluma, iş hayatına girmeye çalışan ve kendini gerçekleştirmeye çabalayan kadınların varolma hallerini konu edinen Başaran, “Çalışmalarımda; kadının, kitle medyasının yönlendirmesi sonucunda, sürekli olarak güzel, estetik, zayıf olma gibi eylemler içinde olma hallerini, her an yaşadığı kimlik problemini, kamusal alanda somut ve soyut tüm kimliklerinin başkaları tarafından yönetilmesini ve kadına kendi benliği ile varlığını ortaya koyabileceği bir alan bırakılmamasını tartışmaktayım. Bu duyguyu en iyi şekilde karşı tarafa geçirebileceğini düşündüğüm eserleri seçmeye gayret ettim” diye konuştu.

  Bike başaran’ın tiptip sergisi, 28 ocak’ta, fular’t sanat evi’nde açılıyor.
  Bike Başaran’ın TipTip sergisi, 28 Ocak’ta, Fular’t Sanat Evi’nde açılıyor.

  “BİRBİRİMİZE BENZİYORUZ”

  Disiplinlerarası bir yaklaşımla kurguladığı eserlerinde yağlı boya, alternatif tekstil malzemeleri gibi araçlar kullandığını ifade eden Bike Başaran, çalışmalarını şöyle anlattı:

  “Kadınların farkında ya da olmadan çeşitli yönlendirmelere maruz kalıyor ve bu yönlendirmelerle farklı olmak isteseler de birbirlerine benziyor. Çalışmalarımda özellikle bir ‘tip’, ‘tipleme’ yaratmaya çalışıyorum ya da var olan ikonik isimlerin portrelerini tekrar yorumluyorum. Kiminin ‘tip tip’ bakışlarına maruz kalacağınız, kimini kendi ‘tip’inize benzeteceğiniz, kimi için bu tam benim ‘tip’im diyeceğiniz tiplerle dolu bir sergi gezeceksiniz. Bunlar benim ‘TipTip’ kadınlarım. Dip dibe duramadığımız bu günlerde TipTip’e bir sergide buluşmak dileğiyle.”

  Bike başaran’ın geçtiğimiz 10 yıl içindeki üretimleri arasından seçtiği yağlı boya tablolar ve dokuma tekniği ile üretilmiş portrelerden oluşan “tiptip” isimli sergisi, 28 ocak’ta açılıyor.
  Bike Başaran’ın geçtiğimiz 10 yıl içindeki üretimleri arasından seçtiği yağlı boya tablolar ve dokuma tekniği ile üretilmiş portrelerden oluşan “TipTip” isimli sergisi, 28 Ocak’ta açılıyor.

  Başaran, serginin kovid-19 tedbirleri kapsamında alınan tedbirlerle 11 Şubat’a kadar gezilebileceğini de sözlerine ekledi.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler