TRY - Türk Lirası
EUR
18,3979
USD
17,9627
GBP
21,7606
CNY
2,6567
23.8 C
Ankara
22.9 C
İstanbul
24.7 C
İzmir
15 Ağustos 2022, Pazartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerİş DünyasıTHY'den kadın yönetici oranını artırma planı

  THY’den kadın yönetici oranını artırma planı

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Türk Hava Yolları (THY), kadın çalışanlarının şirket içerisindeki rolünü güçlendirmek adına Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA)’nin “25by2025” girişimine katıldı. Buna göre şirket, imzaladığı taahhütname ile 2025 yılına kadar üst düzey konumlarda ve kadın yönetici oranını artırmayı planlıyor.

  THY Basın Müşavirliği’nden yapılan açıklamada, Katar’ın başkenti Doha’da bugün düzenlenen IATA AGM (Hava Taşımacıları Birliği Yıllık Olağan Toplantısı) etkinliğinde sunduğu taahhütname ile 2025 yılına kadar üst düzey konumlarda ve az temsil olan alanlarda kadın sayısının oranını yüzde 25 oranında veya yüzde 25 oranına çıkararak değiştirmeyi taahhüt ettiği bildirildi.

  BOLAT: CİNSİYET FARKINI ORTADAN KALDIRMAK İÇİN ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRECEK

  IATA AGM’de düzenlenen imza töreninin ardından değerlendirmede bulunan THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat’ın görüşlerine yer verilen açıklamada “THY, sektördeki kadın temsil oranını artırmak için endüstri ortakları ile birlikte çalışmaya devam ederek, cinsiyet farkını ortadan kaldırmak için çalışmalarını sürdürecek.

  Ahmet bolat iata yönetim kurulu üyeliğine seçildi
  Thy’den kadın yönetici oranını artırma planı

  Bugün yalnızca Türkiye’de değil, Tokyo’dan New York’a, Zanzibar’dan Stockholm’e dünyanın dört bir yanındaki 95 şehirde de kadın yöneticilerimiz markamızın yükselişi için çaba sarf ediyor ve onların desteğiyle her yıl daha iyi bir noktaya ulaşıyoruz. 25by2025 girişimine sunduğumuz taahhütnameleri gerçekleştirerek yerde ve gökyüzünde kadın çalışma arkadaşlarımızın etkinliğini ve gelecek hedeflerimize katkılarını daha da artıracağız” ifadelerini kullandı.

  WALSH: SEKTÖRDEKİ CİNSİYET FARKINI GİDERMEK İÇİN ANAHTAR KONUMDA

  IATA Genel Müdürü Willie Walsh ise “THY, 25by2025 girişimine olan katılımını memnuniyetle karşılıyoruz. Farklılık ve katılımcılığı bir güç olarak değerlendirmek sektördeki cinsiyet farkını gidermek için anahtar konumda. Bugün sektörün dört bir yanından destek gören 25by2025 bu farkı kapatmaya yardımcı oluyor. Türkiye’nin bayrak taşıyıcısının da güçlü bir katılımcı olarak kampanyaya desteği kadınların sektördeki varlığını korumak ve güçlendirmenin yanında yeni yeteneklerin keşfi adına oldukça değerli” dedi.

  Açıklamada, girişimi destekleyen sürdürülebilirlik lideri THY’nin 100’den fazla havacılık ile bağlantılı firmanın arasına katılarak her yıl anahtar çeşitlilik göstergelerini raporlamayı, başta üst düzey pozisyonlar olmak üzere kadın temsil oranını artırmayı ve kadınların değerini vurgulayan çok yönlü bir yaklaşımı taahhüt ettiği de ifade edildi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler