TRY - Türk Lirası
EUR
20,581
USD
19,072
GBP
23,369
CNY
2,780
24 Mart 2023, Cuma
Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerTHY'den Hatay Havalimanı'na ilk test uçuşu

THY’den Hatay Havalimanı’na ilk test uçuşu

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Türk Hava Yolları (THY) uçağı depremin ardından hasar görerek uçuşlara kapatılan Hatay Havalimanı’na ilk test uçuşunu gerçekleştirdi. Uçakta yardım malzemeleri de götürüldü. 

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremin ardından pisti hasar gören Hatay Havalimanı’nın onarım çalışmaları İstanbul Havalimanı İşletmecisi İGA tarafından tamamlandı. Pist kontrol uçağını havalimanına sorunsuz bir şekilde iniş yapmasının ardından İstanbul Havalimanı’ndan havalanan THY’ye ait TK-3313 sefer sayılı uçağı, Hatay Havalimanı’na inişini başarılı bir şekilde gerçekleştirdi. Yardım malzemeleri de götüren uçağın, bölgedeki afetzedeler eşliğinde ilk tahliye uçuşunu da gerçekleştirerek İstanbul Havalimanı’na iniş yapması bekleniyor. 

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler