TRY - Türk Lirası
EUR
20,504
USD
18,819
GBP
22,987
CNY
2,795
3 Şubat 2023, Cuma
Ana SayfaHaberlerİş DünyasıTHY'den 'ayçiçeği yaka kartı' uygulaması

THY’den ‘ayçiçeği yaka kartı’ uygulaması

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Türk Hava Yolları (THY) engelsiz seyahat uygulaması projesi kapsamında uygulamaya başladığı ayçiçeği yaka kartı engelli ve hareket kabiliyeti kısıtlı misafirlerinin seyahatleri daha kolay hale gelecek. 

THY  ‘Farklılıklar Değer Katar’ programı kapsamında otizm, demans, kaygı bozukluğu, görme ve duyma güçlüğü gibi görünmeyen engelleri olan misafirlerine sunduğu ayçiçeği yaka kartlarıyla, hem yer hizmetleri çalışanlarının hem de kabin ekiplerinin farkındalığına katkıda bulunuyor. Böylelikle özel ilgiye ihtiyaç duyabilecek misafirlere daha fazla zaman ayrılmasına imkân oluşturuluyor. Dünyada görünmeyen engellerin sembolü olan ayçiçeği yaka kartları, İstanbul Havalimanı’nda iç ve dış hatlarda bulunan özel hizmet kontuarlarından ücretsiz olarak temin edilebiliyor.

Thyden aycicegi yaka karti uygulamasi 1 - i̇ş dünyası - haberton
Thy’den ‘ayçiçeği yaka kartı’ uygulaması

HİZMETLERİ GELİŞTERLEYE DEVAM EDECEĞİZ

Uygulamanın hayata geçirilmesiyle ilgili açıklamalarda bulunan Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi “Türk Hava Yolları olarak sunduğumuz ayrıcalıklı seyahat deneyimini geliştirirken misafirlerimizin beklenti ve ihtiyaçlarına odaklanıyor, bu yönde projeler üretiyoruz. Bu sayede, farklı kültür ve coğrafyalardan her gün yüzbinlerce misafirimizi yüksek memnuniyet oranıyla gökyüzünde ağırlıyoruz. Dünyada en çok ülkeye uçan ve uçtuğu her noktanın keşfedilmeyi bekleyen değerleri olduğuna inanan havayolu olarak, bulutların önündeki engelleri kaldıracak hizmetler geliştirmeye devam edeceğiz”dedi.

Thyden aycicegi yaka karti uygulamasi 2 - i̇ş dünyası - haberton
Türk hava yolları (thy) engelsiz seyahat uygulaması projesi kapsamında uygulamaya başladığı ayçiçeği yaka kartı engelli ve hareket kabiliyeti kısıtlı misafirlerinin seyahatleri daha kolay hale gelecek.  

GÖRÜNMEZ ENGELERE SAHİP YOLCULAR ARTIK GÜVENLE SEYAHAT  EDECEK

Projede birlikte çalışılan Hidden Disabilities Firması CEO’su Paul White ise “Türk Hava Yolları’nın Görünmeyen Engeller Ayçiçeği global ağına katılmasından memnuniyet duyuyoruz. Eğitimimizi 17.000 personeline sunma başarısına imza atan Türk Hava Yolları, havacılığı erişilebilir kılma kararlılığını yüksek düzeyde gösteriyor. Görünmez engellere sahip yolcular, Türk Hava Yolları ailesinin nezaketi, anlayışı ve ihtimamı ile karşılanıyor ve  dünyanın 129 ülkesine güvenle seyahat edebiliyor” diye konuştu

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler