TRY - Türk Lirası
EUR
17,4798
USD
16,7614
GBP
20,2897
CNY
2,5013
23.2 C
Ankara
28.7 C
İstanbul
32 C
İzmir
2 Temmuz 2022, Cumartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerİş DünyasıTHY uçtuğu ülke sayısını 129'a çıkardı

  THY uçtuğu ülke sayısını 129’a çıkardı

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Dünya’nın en çok noktaya uçan havayolu şirketi unvanını elinde bulunduran THY uçtuğu ülke sayısını 129’a çıkardı.

  Afrika’da başlattığı seferlerle uçuş ağını genişleten ve Afrika’ya dünyaya bağlayan THY, Cuba seferiyle ülkedeki destinasyon sayısını 62’e çıkardı. Havayolu şirketinin kıtadaki 62’nci uçuş noktası olan Güney Sudan’ın başkenti Cuba’ya bugün sefer başlattı. Boeing 797-8 tipi uçaklarıyla gerçekleştirilecek olan seferler pazartesi, çarşamba ve cuma olmak üzere haftada 3 gün gerçekleştirecek. Havayolu şirketi bu destinasyon ile birlikte uçuş gerçekleştirdiği ülke sayısını 129, destinasyon sayısını da 338’e çıkardı.

  Thy uçtuğu ülke sayısını 129'a çıkardı
  THY uçtuğu ülke sayısını 129’a çıkardı

  AFRİKA’YI DÜNYAYA BAĞLAYACAĞIZ

  İlk uçuş nedeniyle Cuba Havalimanı’nda düzenlenen törende bir konuşma yapan THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, “Her geçen gün artan endüstriyel yatırımlar sayesinde orta ve uzun vadede Afrika’nın dünya turizmi ve ticareti için öneminin artacağına inanıyoruz. Bu kapsamda Türk Hava Yolları olarak Güney Sudan’ın başkenti Cuba uçuşlarına başlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Gelişen pazar ve artan talepler ile Afrika’yı dünyaya bağlamaya devam edeceğiz” diye konuştu.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler