TRY - Türk Lirası
EUR
20,502
USD
19,037
GBP
23,266
CNY
2,765
22 Mart 2023, Çarşamba
Ana SayfaHaberlerİş DünyasıTHY Teknik'ten Air Serbia'nın uçaklarına bakım hizmeti

THY Teknik’ten Air Serbia’nın uçaklarına bakım hizmeti

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Dünya’nın en büyük uçak bakım ve onarım hizmeti sağlayan THY Teknik A.Ş, Sırbistan’ın bayrak taşıyıcı havayolu şirketi Air Serbia’nın 4 adet Airbus 320 ve 1 adet Airbus A330 uçaklarının üs bakımı yapacak.

THY Teknik A.Ş. ile Air Serbia arasında 5 uçaklık üs bakım anlaşması imzalandı. Anlaşma kapsamındaki ilk uçağın (A320ceo) üs bakım çalışmalarına Atatürk Havalimanı Tesislerinde başlandı, ilgili uçağın bakım çıkışı şubat ayının ilk haftasında gerçekleştirilecek. Anlaşma dahilindeki diğer 4 uçağın bakım operasyonlarının, ilerleyen aylarda gerçekleştirilmesi planlanıyor.  

Bakım anlaşması ile ilgili açıklamalarda bulunan Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. Genel Müdürü Mikail Akbulut, “Air Serbia ile olan işbirliğimizi yeni anlaşmalar ile güçlendirmekten mutluluk duyuyoruz. Airbus tipi uçakların bakım-onarım operasyonları konusunda onlarca yıllık tecrübeye sahibiz. Sunduğumuz kaliteli ve güvenilir bakım-onarım hizmetlerimiz ile Air Serbia’nın beklentilerini karşılamaya hazırız” dedi.

Thy teknikten air serbianin ucaklarina bakim hizmetig - i̇ş dünyası - haberton
Thy teknik'ten air serbia'nın uçaklarına bakım hizmeti 2

UÇAKLARIMIZI THY TEKNİK A.Ş’YE EMANET EDİYORUZ

Air Serbia CEO’su Jiri Marekise ise şunları söyledi:

“Operasyonel verimliliğimizi artırmak ve yolcularımıza daha iyi bir seyahat deneyimi sunmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Yaptığımız bu anlaşma ile Airbus filomuzdaki uçakların bakımını Türk Hava Yolları Teknik A.Ş.’ye emanet ediyoruz.Bu sözleşmenin, iki şirket arasında mükemmel bir ortaklığın başlangıcı olduğuna inanıyoruz.”

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler