TRY - Türk Lirası
EUR
15,1175
USD
13,3646
GBP
18,1737
CNY
2,1076
-8.8 C
Ankara
7.7 C
İstanbul
7.3 C
İzmir
21 Ocak 2022, Cuma
Diğer
  Ana SayfaÖne ÇıkanTHK Kayyum Heyeti Başkanı'nın istifası kabul edildi

  THK Kayyum Heyeti Başkanı’nın istifası kabul edildi

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Türk Hava Kurumu Kayyum Heyeti Başkanı Cenap Aşcı’nın istifası, mahkemece kabul edilirken, heyet üyeliğine Ali Yüksel atandı

  Ankara 9’uncu Sulh Hukuk Mahkemesi tarafından 2019’da THK’ya Adnan Zengin ve H. Abdullah Kaya ile birlikte yönetim kayyumu olarak atanan Cenap Aşcı, 6 Eylül’de istifa dilekçesini verdi. Mahkeme heyeti, Aşcı’nın istifasının kabulü ile kurumda görevli Ali Yüksel’in kayyum heyeti üyeliğine atanmasına karar verdi.

  THK’dan yapılan yazılı açıklamada, THK‘nın halen 3 kişilik kayyum heyeti tarafından yönetildiği belirtilerek, “Ankara 9’uncu Sulh Hukuk Mahkemesi’nin 14 Aralık 2021 tarihli ve 2019-1509 sayılı kararıyla Kayyum Heyeti Başkanlığı görevini yürüten Sayın Cenap Aşcı’nın istifa talebi kabul edilmiştir. Aynı karar ile heyet üyeliğine Sayın Ali Yüksel atanmıştır. Kayyum Heyeti Başkanlık ve diğer görev dağılımına heyet müştereken karar vermekte olup, bu süreç henüz tamamlanmamıştır. Basın yayın organlarında yer alan Sayın Ali Yüksel’in başkanlığa re’sen atandığı anlamına gelen yayınları düzeltme gereği üzerine bir açıklama yapılmıştır” denildi.

  Cenap Aşcı, ​Türkiye genelinde yaşanan orman yangınları nedeniyle kurumun ve şahsının yıpratılmasını, istifasına gerekçe olarak göstermişti.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler